Hlavní navigace

EET a tržby v EUR

  • (neregistrovaný)

    18. 9. 2016 8:50

    řeší se to vůbec?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2016 11:18

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re: EET a tržby v EUR
      Lenko Vy nám dáváte při neděli úkoly :-)

      Našla jsem v materiálu
      „Popis položek datové zprávy a příklady situací při evidenci tržeb“

      http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Archiv/Popis_polozek_datove_zpravy_23_06_2016_v1.0.pdf

      strana 6 / bod 11

      "Jedná se o celkovou částku tržby (viz § 19 odst. 1 písm. f) ZoET).
      Celková částka tržby se vždy uvádí v Kč. V případě uskutečnění evidované tržby v cizí měně je pro uvedení částky v Kč použit kurz deklarovaný poplatníkem v daném okamžiku. Pokud poplatník k
      okamžiku uskutečnění použitý kurz neuvádí, použije jiný vhodný kurz, např. kurz ČNB k uvedenému datu."

    • 10. 12. 2017 13:52

      Ondrej-87 (neregistrovaný)

      Re: EET a tržby v EUR
      Dobrý den,


      řeším podobný problém, jakým způsobem evidovat a přepočítávat tržbu, když denní kurz ČNB v daný okamžik ještě není znám pro stávající den. Např. transakce přijde před 14:30 a další až po 14:30 v pracovní den. Daňový doklad vystavujeme nyní vždy až v po půlnoci automaticky po skončení pracovního dne, abychom všechny doklady odesílali jen jednou. Od 1. 3. 2018 ale spadáme do EET v rámci dopravy a opravovat pak doklady dodatečně nechceme vzhledem k objemu dokladů...

      Děkuji za toto fórum, dost často zde jsou hodně fundované odpovědi, budu vděčný za jakoukoliv radu :)

      Zdraví


      Ondřej

    • 25. 11. 2018 17:21

      Tom82 (neregistrovaný)

      Re: EET a tržby v EUR
      Mám klienta, který má maloobchod v centru prahy. Cizinci by mu chtěli platit i v eurech. Nevíte prosím jak to bych to pak měl vypořádat účetně a daňově?
      Např.: můj klient prodává zboží cizinci. Zboží v kč stojí 1000 Kč + 210 Kč dph. Kurz stanovený čnb je 25 Kč. Ale jelikož můj klient nedostane tak dobrý kurz ve směnárně. Přijmul by eura pouze při kurzu 23 Kč/eur.
      Já účtuji dením kurzem ČNB. S daňovkou bych se asi vypořádal, vzniknul by mi kurzový rozdíl a dám ho na 663. Ale co DPH? Musím tam něco řešit?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).