Hlavní navigace

Ukončení PP a zápočtový list

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

    22. 9. 2016 8:14

    Dobrý den, omlouvám se za dotaz tohoto typu, ale začínám a nechci udělat chybu.
    Zaměstnanci končí doba určitá k 30.9.2016 a již mu nebude prodloužen PP. Jde mi o to, že 30.9.2016 bude pátek a já mám od 29.9. do 30.9 dovolenou. je pochybením, když zaměstnanci předám "Potvrzení o zaměstnání " až 3.10.2016 (1 a 2.9 vychází na víkend) ? Zaměstnanec se bude hlásit na ÚP.

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2016 8:29

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Ukončení PP a zápočtový list
      § 313
      (1) Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání.
      Takže ZL byste měla předat poslední pracovní den. Taky jsem již byla v situaci, že jsem měla volno a zápočtový list za mě předli v jiné kanceláři. Pokud byste neměla koho pověřit předáním, pak bych se domluvila se zaměstnancem na předání 3.10, pokud s tím bude souhlasit.

    • 22. 9. 2016 10:12

      Jolana x (neregistrovaný) 2a00:1028:96d5:----:----:----:----:----

      Děkuji ! a hezký den přeji
      >>Dobrý den, omlouvám se za dotaz tohoto typu, ale
      >>začínám a nechci udělat chybu.
      >> Zaměstnanci končí doba určitá k 30.9.2016 a již mu
      >>nebude prodloužen PP. Jde mi o to, že 30.9.2016 bude
      >>pátek a já mám od 29.9. do 30.9 dovolenou. je
      >>pochybením, když zaměstnanci předám "Potvrzení o
      >>zaměstnání " až
      >>3.10.2016 (1 a 2.9 vychází na víkend) ? Zaměstnanec
      >>se
      >>bude hlásit na ÚP.
      >>
      >>děkuji
      >
      >§ 313
      >(1) Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení
      >práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel
      >povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání.
      >Takže ZL byste měla předat poslední pracovní den. Taky
      >jsem již byla v situaci, že jsem měla volno a
      >zápočtový list za mě předli v jiné kanceláři. Pokud byste
      >neměla koho pověřit předáním, pak bych se domluvila se
      >zaměstnancem na předání 3.10, pokud s tím bude souhlasit.

    • 22. 9. 2016 10:32

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, nápodobně
      >>>Dobrý den, omlouvám se za dotaz tohoto typu, ale
      >>>začínám a nechci udělat chybu.
      >>> Zaměstnanci končí doba určitá k 30.9.2016 a již mu
      >>>nebude prodloužen PP. Jde mi o to, že 30.9.2016 bude
      >>>pátek a já mám od 29.9. do 30.9 dovolenou. je
      >>>pochybením, když zaměstnanci předám "Potvrzení o
      >>>zaměstnání " až
      >>>3.10.2016 (1 a 2.9 vychází na víkend) ? Zaměstnanec
      >>>se
      >>>bude hlásit na ÚP.
      >>>
      >>>děkuji
      >>
      >>§ 313
      >>(1) Při skončení pracovního poměru, dohody o
      >>provedení
      >>práce nebo dohody o pracovní činnosti je
      >>zaměstnavatel
      >>povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání.
      >>Takže ZL byste měla předat poslední pracovní den.
      >>Taky
      >>jsem již byla v situaci, že jsem měla volno a
      >>zápočtový list za mě předli v jiné kanceláři. Pokud
      >>byste
      >>neměla koho pověřit předáním, pak bych se domluvila
      >>se
      >>zaměstnancem na předání 3.10, pokud s tím bude
      >>souhlasit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).