Hlavní navigace

DPH u dodání zboží do EU

 • (neregistrovaný) 82.209.16.---

  23. 9. 2005 13:37

  Česká firma dodá zboží fyzicky do Německa, ale faktura bude vystavena na polského plátce s polským DIČ. Cena za zboží bude bez české DPH. Kdo a ve které zemi má povinnost zboží dodanit daní z př. hodnoty? A proč?
  Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2005 22:17

   Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

   Re: DPH u dodání zboží do EU
   ***
   1)Vždy bude zdaněno v tom státě, které DIČ je uvedeno na objednávce, či smlouvě atd.
   Ve Vašem případě bude zdaněno v Polsku, fakturu vystavíte na polské DIČ bez daně a Vám je jedno, kam zboží např. Vy povezete (samozřejmě až tak jedno Vám to není:-), myslím, Polák poskytne svoje DIČ a bude chtít zboží dopravit na Slovensku, do Německa, Belgie, Holandska, ve všech případech si přidaní v Polsku.

   2)Proč? Protože Polák poskytl svoje DIČ §64/1... dodání zboží osobě reg. v JČS. Přeprava do Německa: Př.Polák zprostředkovává tuto zakázku pro svého něm. odběratele - pravděpodobně využije možnost, že nezdaní v Polsku, ale přenese svoji dań. povinnost na konečného příjemce - Němce (viz §17 - Třístranný obchod).
   Pro Vás se nic nemění, Vy vykážete v daň. přiznání i Souhr. hlášení pouze dodání zboží do EU.
   Trojstranný obchod vykáže prostřední osoba.
   Musí existovat smlouva mezi všemi - t.j. Polák objedná u Vás a nechá expedovat přímo do Německa - stále v rámci EU.(Podmínka, nesmí být Polák registrován v Německu, ale to není Váš problém...)
   ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).