Hlavní navigace

Mateřská dovolená a dpp

  • (neregistrovaný) 212.79.110.---

    22. 9. 2016 19:24

    Dobrý den, prosím vás chci se zeptat, když jsem až do ledna 2017 na mateřské dovolené a zaměstnavatel mi teď nabídl práci na DPP, můžu to vzít? Byla by to jiná práce,než jsem nastoupila na MD. Myslela jsem si, že na MD nesmím mít žádný příjem. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2016 20:42

      Jitšim (neregistrovaný) 80.188.208.---

      Re: mateřská dovolená a dpp
      Na mateřské dovolené nesmíte pro svého zaměstnavatele pracovat na stejné pracovní pozici. Můžete však pro stejného zaměstnavatele dělat jiné pracovní činnosti na základě jiné smlouvy nebo dohody.

    • 23. 9. 2016 11:24

      Pavča (neregistrovaný) 217.169.184.---

      Re: mateřská dovolená a dpp
      Jde o mateřskou nebo rodičovskou dovolenou? Na mateřské nesmíte pracovat na stejné pracovní pozici, ze které pobíráte mateřskou. U RD to však již není nijak omezeno.

    • 23. 9. 2016 12:10

      .

      Re: mateřská dovolená a dpp
      V Zákoníku práce je uvedeno omezení, které se vztahuje na další pracovní poměry u stejného zaměstnavatele. A vztahuje se tudíž i na zaměstnankyně, které u zaměstnavatele čerpají rodičovskou dovolenou.

      § 34b
      (2) Zaměstnanec v dalším základním pracovněprávním vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce, které jsou stejně druhově vymezeny. U zaměstnavatele, jímž je stát, platí věta první jen tehdy, jedná-li se o výkon práce v téže organizační složce státu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).