Hlavní navigace

Nákup služby z EU od neplátce

  • (neregistrovaný) 81.19.11.---

    23. 9. 2016 9:48

    Dobrý den,

    jsme plátci DPH a koupili jsme službu - publikace článku na online slovenském magazínu. Faktura došla od slovenského neplátce DPH. To stejné jsme později udělali ještě jednou, tentokrát u plátce DPH.

    Obě faktury došly bez vypočítaného DPH. Zajímá mne, zda mám dph dopočítat a rovnou si jej uplatnit režimem reverse charge? Nebo faktury nebudu vůbec do DPH řadit, protože je místo plnění Slovensko? Popřípadě liší se postup, když je faktura od slovenského plátce a neplátce?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2016 10:41

      allli

      Re: Nákup služby z EU od neplátce
      DPH na výstupu musíte odvést dle §108/1/c ZDPH a v případě použití pro ek. činnost máte nárok na odpočet DPH v ř. 43 přiznání
      u osoby reg. k DPH uvedete DPH na výstupu do ř. 5
      osoba nereg. k DPH by se měla správně reg. k DPH v SR a zaslat vám své DIČ, pokud se nezaregistruje, uvedete DPH na výstupu v ř. 12 přiznání
      zároveň oboje uvést do KH A.2

    • 23. 9. 2016 10:45

      RomanaM (neregistrovaný) 81.19.11.---

      Re: Nákup služby z EU od neplátce
      Perfektní a jasné odpovědi. Velice děkuji za pomoc.

    • 23. 9. 2016 11:12

      .

      Re: Nákup služby z EU od neplátce
      Prosím mohu se přidat s dotazem
      Máme přijatou fakturu ze Slovenska na služby, na fa je uvedeno DIČ dodavatele a text, že nejsou plátci DPH. Při ověření na VIES neplatné číslo DPH. Kam v Přiznání prosím zařadit? Do řádku 12 a 43? Děkuji

    • 23. 9. 2016 12:03

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Nákup služby z EU od neplátce
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>jsme plátci DPH a koupili jsme službu - publikace
      >>>>článku na online slovenském magazínu. Faktura došla
      >>>>od
      >>>>slovenského neplátce DPH. To stejné jsme později
      >>>>udělali
      >>>>ještě jednou, tentokrát u plátce DPH.
      >>>>
      >>>>Obě faktury došly bez vypočítaného DPH. Zajímá mne,
      >>>>zda mám dph dopočítat a rovnou si jej uplatnit
      >>>>režimem
      >>>>reverse charge? Nebo faktury nebudu vůbec do DPH
      >>>>řadit,
      >>>>protože je místo plnění Slovensko? Popřípadě liší se
      >>>>postup, když je faktura od slovenského plátce a
      >>>>neplátce?
      >>>>
      >>>>Děkuji
      >>>DPH na výstupu musíte odvést dle §108/1/c ZDPH a v
      >>>případě použití pro ek. činnost máte nárok na odpočet
      >>>DPH
      >>>v ř. 43 přiznání
      >>>u osoby reg. k DPH uvedete DPH na výstupu do ř. 5
      >>>osoba nereg. k DPH by se měla správně reg. k DPH v SR
      >>>a zaslat vám své DIČ, pokud se nezaregistruje,
      >>>uvedete
      >>>DPH na výstupu v ř. 12 přiznání
      >>>zároveň oboje uvést do KH A.2
      >>
      >>Perfektní a jasné odpovědi. Velice děkuji za pomoc.
      >
      >Prosím mohu se přidat s dotazem
      >Máme přijatou fakturu ze Slovenska na služby, na fa je
      >uvedeno DIČ dodavatele a text, že nejsou plátci DPH.
      >Při ověření na VIES neplatné číslo DPH. Kam v Přiznání
      >prosím zařadit? Do řádku 12 a 43? Děkuji
      >
      ano + A2
      >

    • 23. 9. 2016 12:21

      .

      Re: Nákup služby z EU od neplátce
      Děkuji
      .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).