Hlavní navigace

Prosím pomoc, spěchá

  • (neregistrovaný) 82.99.179.---

    25. 9. 2005 13:13

    Od ledna vlastníme os.automobil ( SJM ).Po autohavárii chceme vrak prodat.Vztahuje se na nás osvobození dle §4ZDP nebo budeme muset danit, protože doba mezi nabytím a prodejem nepřesahuje jeden rok?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2005 17:01

      martina (neregistrovaný) 83.148.45.---

      Re: Prosím pomoc, spěchá
      podle mne se na vás osvobození nevztahuje.Danit by jste měli v §10 ostatní příjmy, kde do příjmu dáte cenu prodejní a do nákladů cenu pořizovací(za kterou jste auto koupili)- předpokládám, že cena prodejní nebude vyšší než cena nákupu a tudíž by výsledem měl být záponý a neměli by jste danit nic.

    • 25. 9. 2005 17:24

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Prosím pomoc, spěchá
      U příjmů dle § 10 nemůžete vykázat ztrátu, takže pouze do 0.

    • 25. 9. 2005 20:19

      Anonymní (neregistrovaný) 82.99.179.---

      Re: Prosím pomoc, spěchá
      >>>Od ledna vlastníme os.automobil ( SJM ).Po
      >>>autohavárii chceme vrak prodat.Vztahuje se na nás
      >>>osvobození dle
      >>>§4ZDP nebo budeme muset danit, protože doba mezi
      >>>nabytím a prodejem nepřesahuje jeden rok?
      >>podle mne se na vás osvobození nevztahuje.Danit by
      >>jste měli v §10 ostatní příjmy, kde do příjmu dáte
      >>cenu
      >>prodejní a do nákladů cenu pořizovací(za kterou jste
      >>auto koupili)- předpokládám, že cena prodejní nebude
      >>vyšší než cena nákupu a tudíž by výsledem měl být
      >>záponý
      >>a neměli by jste danit nic.
      >U příjmů dle § 10 nemůžete vykázat ztrátu, takže pouze
      >do 0.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).