Hlavní navigace

Podíly na zisku s.r.o.

  • (neregistrovaný) 193.165.237.---

    25. 9. 2016 18:50

    Dobrý den,
    společníci s.r.o. si odsouhlasili na konci června na valné hromadě výplatu podílů na zisku:

    1)rezervní fond ještě nedosahuje výše 10% ZK - je to problém při rozdělení zisku, když jeho tvorba již není povinná?

    2) pokud podíly vyplatíme, srazíme daň 15% do konce září, do konce října odvedeme daň na FÚ

    3) formulář vyúčtování srážkové daně podávám až v termínu pro podání např. srážkové daně z dohod? Bude to uvedeno v tom stejném formuláři?

    Moc děkuji za odpovědi!
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2016 19:09

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Podíly na zisku s.r.o.
      Jste společností založenou po 1.1.2014?
      Co je napsáno k rezervnímu fondu ve společenské smlouvě?

    • 25. 9. 2016 19:14

      Jana P. (neregistrovaný) 193.165.237.---

      Re: Podíly na zisku s.r.o.
      Dobrý den, společnost je zapsaná do OR v r. 2005, úprava nové společenské smlouvy je se stejným textem o tvorbě RF -tedy do 10% ZK. Smí si tedy vyplatit podíly na ziskukdyž není RF zcela naplněn? Zbývá cca 300,-Kč do výše 10% ZK.
      Děkuji moc! Jana

    • 25. 9. 2016 19:23

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Podíly na zisku s.r.o.
      Pokud společenská smlouva ukládá tvorbu rezervního fondu, pak jej musíte doplnit.

    • 25. 9. 2016 19:27

      Jana P. (neregistrovaný) 193.165.237.---

      Re: Podíly na zisku s.r.o.
      A dokud jej nedoplním, tak nemůžu vyplatit nerozdělený zisk? Nebo můžu doplatit jednorázově? Nebo můžu doplnit zákonný roční podíl 5% a zbytek co zbyde na čistém zisku vyplatit?
      Děkuji Jana

    • 25. 9. 2016 19:44

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Podíly na zisku s.r.o.
      Já nevím, jak to přesně máte formulováno ve společenské smlouvě - podle toho, jak máte určeno doplňování RF ve spol. smlouvě, tak budete postupovat.
      Platí § 161 ZOK
      (4) Částka k rozdělení mezi společníky nesmí překročit výši hospodářského výsledku posledního skončeného účetního období zvýšenou o nerozdělený zisk z předchozích období a sníženou o ztráty z předchozích období a o příděly do rezervních a jiných fondů v souladu s tímto zákonem a společenskou smlouvou.
      A VH k tomu mlčela, nerozhodla o tom?
      Podíly na zisku může společnost vyplatit jen dle zákonné limitace (viz § 40 ZOK), případně dle znění spol. smlouvy.
      Mj. vzneste dotaz na jednatele společnosti, ten je odpovědný za to, že nebude vyplacen podíl na zisku v rozporu se zákonem.
      viz §34 odst. 3 ZOK.
      Pokud jste účetní, nemůžete o tom sama rozhodovat.

    • 25. 9. 2016 20:23

      Jana P. (neregistrovaný) 193.165.237.---

      Re: Podíly na zisku s.r.o.
      Ve společenské smlouvě je uvedeno, že se každý rok doplňuje RF ve výši 5% dosaženého zisku. Zbylá část VH se převede na nerozdělený zisk minulých let. Určenou část z něho vyplatíme v září, v říjnu odvedeme srážkovou daň a vyúčtování podáme prosím kdy?
      Děkuji
      Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).