Hlavní navigace

Narození dítěte v Prohlášení

  • (neregistrovaný) 141.170.141.---

    26. 9. 2016 8:09

    Dobrý den, prosím o radu. Zatím jsem neřešila nově narozené dítě u zaměstnanců. Zaměstnanec mi přinesl potvrzení, že se mu narodilo dítě 5.8.2016 až a po výplatě 15.9.2016. Takže předpokládám, že srpen si uplatní až při ročním vyúčtování (podniká při zaměstnání). Můžete mi, prosím, poradit, které všechny řádky v Prohlášení si musí zaměstnanec vyplnit, aby to bylo v pořádku? Jedná se o první dítě zaměstnance, které má s manželkou. Děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2016 8:25

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Narození dítěte v Prohlášení
      https://www.youtube.com/watch?v=DJt6vKXChu4

    • 26. 9. 2016 8:26

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Narození dítěte v Prohlášení
      Nejen září si uplatní v RZD, ale i září. Tady bych se striktně držela § 38k odst. 1:
      K předloženým dokladům přihlédne plátce daně počínaje kalendářním měsícem následujícím po měsíci, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány.

      Zaměstnanec vám doloží rodný list dítěte a potvrzení zaměstnavatele manželky, že ona daňové zvýhodnění neuplatňuje. Pak si dítě zapíše v prohlášení na str. 1 do tabulky 3 a 3a. Na str. 2 do tabulky změn napíše uplatnění daňového zvýhodnění na dítě (jméno).

    • 26. 9. 2016 9:41

      evca01 (neregistrovaný) 141.170.141.---

      Re: Narození dítěte v Prohlášení
      Děkuji Vám za odpovědi. Paní Jasná jenom se chci zeptat - v bodě 2 § 38k se píše přímo k narození dítěte a z něj to chápu tak jak jsem psala - že mohu uplatnit slevu na dítě již od září. Chápu to špatně?

    • 26. 9. 2016 9:46

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Narození dítěte v Prohlášení
      Píšete, že vám rodný list nepřinesl do 30 dnů, takže žádná výjimka.

    • 26. 9. 2016 16:11

      Líba (neregistrovaný) 37.188.151.---

      Není zač.
      >>>>>Dobrý den, prosím o radu. Zatím jsem neřešila nově
      >>>>>narozené dítě u zaměstnanců. Zaměstnanec mi přinesl
      >>>>>potvrzení, že se mu narodilo dítě 5.8.2016 až a po
      >>>>>výplatě
      >>>>>15.9.2016. Takže předpokládám, že srpen si uplatní až
      >>>>>při ročním vyúčtování (podniká při zaměstnání).
      >>>>>Můžete
      >>>>>mi, prosím, poradit, které všechny řádky v Prohlášení
      >>>>>si musí zaměstnanec vyplnit, aby to bylo v pořádku?
      >>>>>Jedná se o první dítě zaměstnance, které má s
      >>>>>manželkou.
      >>>>>Děkuji moc za radu.
      >>>>
      >>>>Nejen září si uplatní v RZD, ale i září. Tady bych se
      >>>>striktně držela § 38k odst. 1:
      >>>> K předloženým dokladům přihlédne plátce daně
      >>>>počínaje
      >>>>kalendářním měsícem následujícím po měsíci, v němž
      >>>>budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány.
      >>>>
      >>>>Zaměstnanec vám doloží rodný list dítěte a potvrzení
      >>>>zaměstnavatele manželky, že ona daňové zvýhodnění
      >>>>neuplatňuje. Pak si dítě zapíše v prohlášení na str.
      >>>>1
      >>>>do
      >>>>tabulky 3 a 3a. Na str. 2 do tabulky změn napíše
      >>>>uplatnění daňového zvýhodnění na dítě (jméno).
      >>>
      >>>Děkuji Vám za odpovědi. Paní Jasná jenom se chci
      >>>zeptat - v bodě 2 § 38k se píše přímo k narození
      >>>dítěte a z
      >>>něj to chápu tak jak jsem psala - že mohu uplatnit
      >>>slevu na dítě již od září. Chápu to špatně?
      >>
      >>Píšete, že vám rodný list nepřinesl do 30 dnů, takže
      >>žádná výjimka.
      >
      >Aha - tak moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).