Hlavní navigace

Registrace k DPH a odúpočet

  • (neregistrovaný) 46.227.171.---

    26. 9. 2016 14:57

    Od října se musím stá plátcem DPH -.( překročení 1 mil.). Můžu si dát do odpočtu dph fa z 09/2016 nebo jen fa vystavené po 1.10.2016? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2016 15:11

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: registrace k DPH a odúpočet
      Záleží na tom, za co je ta faktura, viz §79 ZDPH s návazností na §4/4/c ZDPH

    • 26. 9. 2016 16:12

      Mixe (neregistrovaný) 46.227.171.---

      Re: registrace k DPH a odúpočet
      je to nějaký materiál, který mám na zakázky už nakoupený a budu je fakturovat až v říjnu/listopadu /takže to můžu dle těch §/ ale třebas mobil a nářadí asi me,jestli jsem to dobře pochpopil.

    • 26. 9. 2016 16:22

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: registrace k DPH a odúpočet
      Můžete si odpočítat zásoby a majetek pořízený v uplynulých 12 měsících, který máte k datu registrace stále v obchodním majetku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).