Hlavní navigace

Jednatel - odměna - zdravotní pojištění

  • (neregistrovaný)

    26. 9. 2016 17:23

    Dobrý den,

    jsem v jedné firmě zaměstnanec, v druhé jednatel.

    Ve firmě, kde jsem zaměstnanec, se mi ze mzdy odvádí zdravotní a sociální (odvod na zdravotní pojištění je vyšší než minimum, tedy víc než 1.337 Kč/měsíc)

    Ve firmě, kde jsem jednatel (smlouva o výkonu funkce), dostávám měsíční odměnu menší než 2.500 (zaměstnání malého rozsahu), tedy neřeším sociální pojištění, ale z mnoha článků ohledně zdravotního pojištění čtu, že je z této částky potřeba odvádět alespoň minimum na zdravotní pojištění, tedy 1.337 Kč. Což zase odporuje některým návodům ohledně odměn jednatelům, u kterých se zdravotní pojištění počítá v normální výši.

    Otázka je, zda z odměny 2500 je třeba odvádět standardní zdravotní pojištění (338 Kč) nebo to musí být minimum podle minimální mzdy, tedy 1337 Kč

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2016 9:16

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Jednatel - odměna - zdravotní pojišt
      Někde musí mít zaplaceno aspoň minimum. Pokud to má pokryto jako zaměstnanec - tak pak z jednatelské odměny nemusí doplácet.
      Účetní (u jednatelské odměny) by měla mít doloženo, že ze zaměstnání je zaplaceno aspoň minimum. Bude to potřebovat při kontrole ze ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).