Hlavní navigace

Předání účetnictví

• (neregistrovaný) 213.155.254.---

26. 9. 2016 20:17

Dobrý den,
    prosím o názor. K 30.9. odcházím ze zaměstnání jinam. Pracuji v účetní firmě, kde část firem je účtované v reálném čase (doklady jsou max 2-3 nezaúčtované), jiné jsou s měsíčním zpožděním (klienti nosí doklady 1x měsíčně). Nastupující paní po mě chce, abych zaúčtovala i doklady firem, které dodají doklady za září až v říjnu. Myslím si, že tyto doklady by si měla již zpracovat sama. Dostane za říjen (v listopadu) mzdu za práci, kterou, ale mám podle ní doúčtovat já.
    Setkal se někdo s podobnou situací?
    Děkuji za každý názor.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2016 20:46

LK (neregistrovaný) 77.242.90.---

Re: předání účetnictví
      Nesetkala jsem se, ale rozhodně bych paní nevyhověla. Budete přece
      v práci do konce září a co uděláte, to uděláte. Proč byste tam měla být
      ještě potom? To bych už jen max. dala radu apod., ale rozhodně bych
      neúčtovala doklady za celý měsíc.

• 27. 9. 2016 8:13

.

Re: předání účetnictví v účetní firmě
      Komu budete předávat svoji práci? Nadřízenému nebo osobě, která v okamžiku předání ještě nebude zaměstnancem firmy?

Nevím, jak to v účetních firmách chodí. Berte to ale tak, že Vaše mzda je za práci, kterou vykonáte v určité době. Nejste externí účetní, která fakturuje za hotovou práci.
      Sama bych řešila tak, že u průběžně účtovaných klientů bych udělala kontrolu stavů účtů, saldo a závěrku účtů k 30.9.2016. U klientů, kteří nosí doklady 1x měsíčně vždy za předchozí měsíc, bych udělala kontrolu stavů účtů, saldo a závěrku účtů k 31.8.2016.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).