Hlavní navigace

Ukončení PP, prosím?

  • (neregistrovaný) 193.85.148.---

    27. 9. 2016 12:29

    Prosím Vás, jak ukončit správně PP? Zaměstnanec je ve zkušební době, 3 týdny už nechodí do práce. Máme mu ukončit ve zkušební době nebo můžeme okamžitě ukončit PP? Pokud ve zkušební době, lze mu tam dát i absence?
    Děkuji Hana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2016 14:24

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: ukončení PP, prosím?
      Můžete mu zaslat zrušení ve zkušební době (viz § 66 Zákoníku práce) nebo okamžité zrušení dle § 55 odst. 1 písm. b - v tom okamžitém zrušení napíšete, čím se provinil. Dopis zašlete doporučeně s doručenkou a pracovní poměr skončí dnem převzetí dopisu (vrátí se vám útržek) nebo posledním dnem úložní doby na poště (vrátí se Vám dopis celý s vyznačením toho dne). Do té doby ho povedete na neomluvené absenci.
      Pokud zvolíte zrušení dle § 55, nebude mít nárok na podporu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).