Re: NO - hlavní a hospodářská činnost
Tak to musí být boj :-D. Moc Vám ale děkuji určitě si takto nějak s tím pohraji, ale popravdě si to neumím moc představit - např. faktura za dopravu (jedná se o obě činnosti) - do DPH dám do krátícího a ty základy musím rozdělit - no fuj... Ale moc Vám děkuji!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
28. 9. 2016 13:38
Dobrý den,
doufám, že se najde někdo šikovný, kdo bude znát odpověď a napíše mi ji...
Mám neziskovou organizaci - fotbal (z.s.) a mají DPH - krátící koeficient. To už jsem jakš takš dala dohromady, ale nějak netuším DPPO:
Mám vydanou fakturu na reklamu, což je s 21% DPH a základ daně jde na hospodářskou činnost. Pak mám ale přijatou fakturu, kterou mám jak na hlavní, tak na hospodářskou činnost - u DPH dám do krátícího koeficientu. Jak dám ale základ daně? Hlavní nebo hospodářská činnost? Je to do obojího... Mám si určit 50/50 nebo jak? Pokud ano, tak musím každou fakturu takto zvlášť nebo stačí 1x ročně udělat přefakturaci?
Pokud mi někdo odpoví (moc Vás prosím), tak Vám moc moc děkuji!!!!
Krásný svátek!