Hlavní navigace

Bezúročná půjčka

  • 94.74.228.---

    30. 9. 2016 13:15

    Dobrý den přeji všem,
    prosím někoho o radu: můžu si jako zaměstnanec půjčit od zaměstnavatele bezúročnou půjčku 200tis.? Známá se domnívá, že to nelze. A můsí to být jen z FKSP nebo nějakého jiného soc.fondu? A pokud firma tyto fondy nemá, tak nelze půjčit?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2016 16:43

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Bezúročná půjčka
      Ano, lze půjčit bezúročně zaměstnanci.
      §6/9/v zák. o dani z příjmů

    • 30. 9. 2016 17:11

      alexander (neregistrovaný) 92.62.225.---

      Re: Bezúročná půjčka
      Chtělo by to konkrétněji, je to dlouhý odstavec
      snad jedině písm. o)

      příjmy do výše 500 000 Kč poskytnuté zaměstnavatelem jako sociální výpomoc zaměstnanci v přímé souvislosti s překlenutím jeho mimořádně obtížných poměrů v důsledku živelní pohromy, ekologické nebo průmyslové havárie na územích, na kterých byl vyhlášen nouzový stav,65) za předpokladu, že tyto příjmy jsou vypláceny z fondu kulturních a sociálních potřeb nebo ze sociálního fondu za obdobných podmínek u zaměstnavatelů, na které se předpis o fondu kulturních a sociálních potřeb nevztahuje nebo ze zisku (příjmu) po jeho zdanění anebo na vrub výdajů (nákladů), které nejsou výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení příjmů,

    • 30. 9. 2016 17:31

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Bezúročná půjčka
      Co by chtělo konkrétněji? Maxx to tam napsala...6/9/v
      tedy odstavec v

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).