Hlavní navigace

Příjem z pronájmu a povinnost k DPH

  • (neregistrovaný) 151.249.105.---

    30. 9. 2016 18:13

    Dobrý den, ráda bych poprosila o radu - pokud jsem OSVČ - FO, neplátce DPH a pracuji na živnost (příjem cca 800.000Kč ročně - daním paušálem) a budu pronajímat jako FO (soukromý majetek) byty, za které ročně obdržím cca 700.000Kč, budu se muset registrovat jako plátce k DPH? Jde mi o to, zda se příjem z pronájmu přičítá v rámci obratu k příjmům z podnikání jako takového. Moc děkuji za každou radu a tip, DS

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2016 18:28

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Příjem z pronájmu a povinnost k DPH
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1430723
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1420976

    • 30. 9. 2016 19:45

      DS (neregistrovaný) 151.249.105.---

      Re: Příjem z pronájmu a povinnost k DPH
      Dobrý den, Mirko, děkuji za rychlou reakci. Omlouvám se, ale stále tomu nerozumím - započítává se tedy "mé soukromé" pronajímání do obratu pro plátcovství? Moc děkuji

    • 30. 9. 2016 20:03

      mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

      Re: Příjem z pronájmu a povinnost k DPH
      Dobrý den, podle mě ano, započítávají se do obratu viz následující:
      ZDPH § 4a Obrat
      (1) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží a poskytnutí služby, s místem plnění v tuzemsku, jde-li o úplaty za
      c) plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 až 56a, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně.

    • 2. 10. 2016 14:43

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Příjem z pronájmu a povinnost k DPH
      Ano pronájem se počítá do obratu, stanete se plátcem DPH, příjmy z pronájmu budou osvobozené od DPH, budete používat koeficient....kdysi jsme vyřešili založením s.r.o. pro živnost a pronájem nechali na FO- i když by byl vyšší než 1 mil.Kč nezakládá povinnost registrace k DPH pro FO, pouze v součtu s příjmy z podnikání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).