Hlavní navigace

Pracovní úraz

• (neregistrovaný) 82.142.78.---

3. 10. 2016 7:37

Dobrý den,
    prosím o radu..

V sobotu měl náš řidič jízdu (vyjímečně, jinak se jezdí jen Po-Pá)..Při vystupování z auta, si zvrtl nohu - zavolal to dispečerovi (nadřízenému se nedovolal). Dnes byl u lékaře, ten mu poradil, že má jít na 14 dní marodit.. dnes i zítra chce jít do práce a od středy marodit..
    Udělám zápis, ale jak s tím dál? Když nemohla být zkouška na alkohol, nemáme svědka..
    Děkuji za radu,
    M.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2016 7:50

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Pracovní úraz
      Jako pracovní úraz bych to brala. Měl jízdu v sobotu přikázanou, nahlásil dispečerovi, co víc mohl udělat. Nepochopila jsem, jak je to s tou neschopenkou. Jestli má neschopenku, tak nemůže dnes a zítra pracovat. Jestli ji nemá, tak jak může doktor dnes vědět, že se od středy zdravotní stav tak zhorší, že ji bude potřebovat?

• 3. 10. 2016 7:58

Michaela88 (neregistrovaný) 82.142.78.---

prý mu dal obinadlo a 'poradil' zaměstnanci, ať jde marodit na 14 dní .. (to mi řekl dispečer, s čím přišel zaměstnanec..) neschopenku mu zatím nedal..

• 3. 10. 2016 9:45

VH

Vy byste měli řešit, zda podle informací, které máte k dispozici, uznáte úraz jako úraz pracovní. Co měl říci lékař, není pro další postup zaměstnavatele podstatné.

• 3. 10. 2016 10:27

Michaela88 (neregistrovaný) 82.142.78.---

mně se to právě nelíbí, je to 'vypočítavý' zaměstnanec. Ještě jsem neměla takový pracovní úraz, že by šel někdo marodit.. Myslím, že jeho nadřízený mu to neuzná jako pracovní úraz.. (když nebyla vystavena hned neschopenka, přijde mi to .. )

• 3. 10. 2016 14:07

atreus

"Ještě jsem neměla takový pracovní úraz, že by šel někdo marodit."
      - tak to buďte ráda, jsou i těžké a smrtelné pracovní úrazy-
      "Myslím, že jeho nadřízený mu to neuzná jako pracovní úraz.. (když nebyla vystavena hned neschopenka" - podívejte se na zákonnou definici pracovního úrazu.
      V praxi se přece stává, že dojde k drobnému poranění a až po několika dnech se ukáže, že je nutná pracovní neschopnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).