Hlavní navigace

Zahraniční+tuzemské stravné

  • (neregistrovaný) 80.188.133.---

    4. 10. 2016 8:26

    Dobrý den, prosím o pomoc. Zaměstnanec byl na 2denní služební cestě v Německu. Na zpáteční cestě překročil hranice v 18.45h a domů dorazil 23.55h. Má nárok na diety ve výši základní sazby 45E (déle než 18h) + stravné v tuzemsku 70Kč-jelikož prac. cesta v tuzemsku trvala déle jak 5h ?
    Za odpověď moc děkuji. K.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2016 15:03

      asdf (neregistrovaný) 46.227.170.---

      Re: Zahraniční+tuzemské stravné
      Zaměstnanci přísluší zahraniční stravné ve výši základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo území České republiky trvá v kalendářním dni déle než 18 hodin. Trvá-li tato doba déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci zahraniční stravné ve výši dvou třetin této sazby zahraničního stravného, a ve výši jedné třetiny této sazby zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území České republiky 12 hodin a méně, avšak alespoň 1 hodinu, nebo déle než 5 hodin, pokud zaměstnanci vznikne za cestu na území České republiky právo na stravné podle § 163 nebo § 176. Trvá-li doba strávená mimo území České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se neposkytuje.

    • 5. 10. 2016 7:19

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Zahraniční+tuzemské stravné
      >>Dobrý den, prosím o pomoc. Zaměstnanec byl na 2denní
      >>služební cestě v Německu. Na zpáteční cestě překročil
      >>hranice v 18.45h a domů dorazil 23.55h. Má nárok na
      >>diety ve výši základní sazby 45E (déle než 18h) +
      >>stravné v tuzemsku 70Kč-jelikož prac. cesta v
      >>tuzemsku
      >>trvala déle jak 5h ?
      >>Za odpověď moc děkuji. K.

      pokud má a vychází mu nárok na tuzemské stravné, zahraničního má nárok pouze 1/3
      >
      >
      >Zaměstnanci přísluší zahraniční stravné ve výši
      >základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo
      >území České republiky trvá v kalendářním dni déle než
      >18 hodin. Trvá-li tato doba déle než 12 hodin, nejvýše
      >však 18 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci
      >zahraniční stravné ve výši dvou třetin této sazby
      >zahraničního stravného, a ve výši jedné třetiny této sazby
      >zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území
      >České republiky 12 hodin a méně, avšak alespoň 1
      >hodinu, nebo déle než 5 hodin, pokud zaměstnanci vznikne za
      >cestu na území České republiky právo na stravné podle
      >§ 163 nebo § 176. Trvá-li doba strávená mimo území
      >České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se
      >neposkytuje.

    • 5. 10. 2016 7:34

      kaba (neregistrovaný) 80.188.133.---

      Re: Zahraniční+tuzemské stravné
      Dobrý den paní Jano, opravdu zaměstnanec ztrácí nárok na zahraniční stravné v základní sazbě 45E, když byl v zahraničí déle jak 18h jenom proto, že tuzemsku byl více jak 5h? Děkuji K.

    • 5. 10. 2016 9:50

      asdf (neregistrovaný) 46.227.170.---

      Re: Zahraniční+tuzemské stravné
      z výkladu je to patrné - nemá tuzemské = může mít plné, má tuzemské delší než pět hodin 1/3, chtěla jsem tu větu ztučnit, ale kopírovala jsem ji ze zákona

    • 11. 10. 2016 0:59

      JirkaZ (neregistrovaný) 62.240.181.---

      Re: Zahraniční+tuzemské stravné
      Zeptejte se zaměstnance, jestli si je jistý časem návratu. Určitě si vzpomene, že domů ve skutečnosti dorazil o 15 minut dříve...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).