Hlavní navigace

Dohoda o pracovní činnosti

  • (neregistrovaný) 80.90.135.---

    4. 10. 2016 9:27

    dobrý den, můžu mít u jiné firmy než jsem zaměstnán na HPP - dohodu o pracovní činnosti? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2016 9:34

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: dohoda o pracovní činnosti
      Ano, ovšem musíte dodržet § 304 ZP
      § 304
      (1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

    • 4. 10. 2016 9:39

      ivo (neregistrovaný) 80.90.135.---

      Re: dohoda o pracovní činnosti
      děkuji a prosím když budu mít odměnu větší jak 10tis firma kde budu na dohodu mě musí přihlásit a ossz a zp :)

    • 4. 10. 2016 10:17

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: dohoda o pracovní činnosti
      U DPČ není rozhodující příjem 10 000,-Kč (to je u DPP), ale 2 500,-Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).