Hlavní navigace

Prodej darovaného pozemku

  • (neregistrovaný) 193.85.230.---

    4. 10. 2016 11:38

    Dobrý den, chci se zeptat, když chci prodat darovaný pozemek, který vlastním pouze 3 roky, je nějaká možnost jak neplatit daň z příjmu? děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2016 15:33

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: prodej darovaného pozemku
      Podání DP se nevyhnete. Příjem je prodejní cena, výdaj je odhadní cena v době darování. Tedy je možné, že nebude žádný "zisk" a tím pádem žádná daň.

    • 5. 10. 2016 11:48

      B. (neregistrovaný) 193.85.230.---

      Re: prodej darovaného pozemku
      Ten zisk tam bude.....někdo mi říkal, že pokud doložím, že jsem použila peníze z prodeje na nákup nemovitosti, tak daň platit nemusím!!! tak nevím, jak to je...

    • 5. 10. 2016 12:14

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: prodej darovaného pozemku
      Domnívám se, že podle §4/1/a ZDP se toto osvobození týká pouze pozemku souvisejícího s bytem nebo domem, kde měl prodávající bydliště

    • 5. 10. 2016 12:15

      .

      Re: prodej darovaného pozemku
      Bude se jednat o příjem z prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku, nebo jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, a souvisejícího pozemku?

      Pokud ne, tak jste od "někoho" obdržel nesprávné informace.

      Doporučuji k pročtění Zákon o daních z příjmů § 4 odst. 1)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).