Hlavní navigace

Dovolená po rodičovské

  • (neregistrovaný) 213.226.199.---

    6. 10. 2016 10:58

    Dobrý den,
    prosím o radu, vracím se 15.10.2016 do práce po rodičovské dovolené. Mám nárok na poměrnou část dovolené za tři měsíce - říjen, listopad, prosinec (roční nárok 20 dní) nebo mi bude krácená dovolená za rok 2016? A v případě krácení dovolené platí §223 odst 3 "Při krácení dovolené podle odstavců 1 a 2 musí být zaměstnanci, jehož pracovní poměr k témuž zaměstnavateli trval po celý kalendářní rok, poskytnuta dovolená alespoň v délce 2 týdnů."
    Předem moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2016 11:14

      VH

      Re: Dovolená po rodičovské
      O krácení dovolené můžeme přemýšlet až poté, kdy nárok vznikl.

    • 6. 10. 2016 11:15

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Dovolená po rodičovské
      Jelikož do konce roku neodpracujete 60 směn, vznikne pouze nárok za odpracované dny. Budete mít nárok za každých odpracovaných 21 dní na 1/12 celoročního nároku.

    • 6. 10. 2016 12:21

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>Dobrý den,
      >>>prosím o radu, vracím se 15.10.2016 do práce po
      >>>rodičovské dovolené. Mám nárok na poměrnou část
      >>>dovolené za
      >>>tři měsíce - říjen, listopad, prosinec (roční nárok
      >>>20
      >>>dní) nebo mi bude krácená dovolená za rok 2016? A v
      >>>případě krácení dovolené platí §223 odst 3 "Při
      >>>krácení
      >>>dovolené podle odstavců 1 a 2 musí být zaměstnanci,
      >>>jehož pracovní poměr k témuž zaměstnavateli trval po
      >>>celý kalendářní rok, poskytnuta dovolená alespoň v
      >>>délce
      >>>2 týdnů."
      >>>Předem moc děkuji
      >>
      >>Jelikož do konce roku neodpracujete 60 směn, vznikne
      >>pouze nárok za odpracované dny. Budete mít nárok za
      >>každých odpracovaných 21 dní na 1/12 celoročního
      >>nároku.
      >
      >MOC DĚKUJI

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).