Hlavní navigace

Silniční daň - soukromé auto zaměstnance

  • (neregistrovaný)

    6. 10. 2016 13:52

    Dobrý den.

    Prosím o radu. V rámci 2.q/2016 byla placena silniční daň za soukr. auto zaměstnance běžnou roční sazbou.

    Ve 3.q již zaměstnanec použil auto pouze na 1 cestu.

    Myslím, že použít nyní paušální sazbu nelze - nejde v rámci jednoho roku kombinovat, že?

    Jak budu tedy platit silniční daň? Za celý 3.q nebo jen za ten jeden měsíc, kdy byla uskutečněna cesta?
    A pokud by např. ve 4.q již auto vůbec nepoužil, tedy bych daň neplatila vůbec, je to tak?
    Mockrát děkuji za radu.
    šíma

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2016 14:16

      mirka..p (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - soukromé auto zaměstn
      Platili jste nyní pouze zálohu, ne? Na konci roku při vyplnění přiznání si spočítáte, co bude levnější, jestli zaplatit za dny nebo za měsíce....

    • 6. 10. 2016 14:32

      šíma (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - soukromé auto zaměstn
      No, ano, samozřejmě, že jsme platili zálohu. Jak jsem psala: za 2.q jsem ji vypočetla z roční sazby.
      A teď nerozumím tomu, co mi radíte...
      Za tento 3.q bych tedy měla zálohu zaplatit taky, když auto použil (byť jen na jednu cestu), ne?
      A nevím, jestli zase za kvartál (všechny 3 měsíce) nebo jen za ten jeden měsíc, v rámci kterého cesta proběhla.
      V rámci ročního vyúčtování pro nás bude výhodnější platit za měsíce.
      Tedy když to shrnu - zálohy na silničku za soukr. auto zaměstnance platím v rámci čtvrtletí POUZE za měsíce, kdy auto použil nebo musím za celé čtvrtletí?
      Díky za trpělivost :-)

    • 6. 10. 2016 14:47

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - soukromé auto zaměstn
      Jen za měsíce, kdy auto použil.
      Předchozí odpověď se snažila naznačit, že i když vypočtete zálohu "na měsíce", tak při vyplňování přiznání můžete použít daň za dny (pokud to bude výhodnější).
      (určitě je lepší platit za 1 den v 3q než za 1 měsíc, ale nevím, jak to bylo ve 2q)
      Klidně může vzniknout přeplatek.

    • 6. 10. 2016 14:56

      šíma (neregistrovaný)

      DĚKUJI VŠEM
      Skvělé, tak teď už tomu rozumím. Mockrát všem děkuji!
      Mějte hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).