Hlavní navigace

Vyplacení zisku z min.let...srážk.dan?

  • (neregistrovaný) 85.71.100.---

    7. 10. 2016 12:53

    Dobrý den, mohu se zeptat,jak to má být správně pokud:
    valná hromada schválila zisk v červnu a rozhodla o vyplacení zisku. Zisk si ale ještě nevyplatili. Dokdy se musí zaplatit srážková dan z toho vyplaceného zisku?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2016 13:34

      Ivkaa (neregistrovaný) 193.85.202.---

      Re: Vyplacení zisku z min.let...srážk.da
      do konce září
      - § 38d odst.2 ZDP - "...je plátce daně povinen srazit daň při jejich výplatě, nejpozději však do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž valná hromada nebo členská schůze schválila řádnou nebo mimořádnou účetní závěrku a rozhodla o rozdělení zisku nebo o úhradě ztráty."

    • 7. 10. 2016 13:41

      alenka1 (neregistrovaný) 85.71.100.---

      Re: Vyplacení zisku z min.let...srážk.da
      Moc děkuji, musíme to tedy napravit:)

    • 7. 10. 2016 13:46

      .

      Re: Vyplacení zisku z min.let..srážk.daň
      ... a daný paragraf dočíst až do konce ... a pochopit ho - kdy jste o srážce daně účtovali?


      ... (3) Plátce daně je povinen sraženou daň odvést svému místně příslušnému správci daně do konce kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, ve kterém byl povinen provést srážku podle odstavců 1 a 2. ..

    • 7. 10. 2016 14:39

      alenka1 (neregistrovaný) 78.102.149.---

      Re: Vyplacení zisku z min.let..srážk.daň
      no na konci září jsme účtovali,ale neplatili. Takže jsem myslela, že je to špatně a tedy musíme udělat opravu zápisu.
      Takto to tedy vypadá,že bychom to stihli odvést do konce října a vše bude v pořádku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).