Re: Výše platu ve výpovědní lhůtě
Zřejmě se jedná asi o mzdu a ne o plat.
Pokud budete doma na překážkách, tak budete mít nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku. Protože v rozhodném období nebudete mít odpracováno alespoň 21 dnů, bude zaměstnavatel průměrný výdělek stanovovat z pravděpodobného výdělku. Takto stanovený průměr bude použit i pro výpočet odstupného.
Re: Výše platu ve výpovědní lhůtě
Vychází se ze zákoníku práce
Pravděpodobný výdělek § 355
(1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
(2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.
Internet Info BusinessCenter.cz (businesscenter.podnikatel.cz)
Server s informacemi pro podnikání.
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
7. 10. 2016 17:14
Dobrý den,
ráda bych požádala o radu. Mám se vracet po rodičovské dovolené zpět do zaměstnání (PP na dobu neurčitou, dvě RD po sobě) a zaměstnavatel mi oznámil, že dostanu výpověď z důvodu nadbytečnosti. Během výpovědní lhůty budu doma na překážkách ze strany zaměstnavatele. Jaká bude výše platu v této výpovědní lhůtě, pokud mám výši platu přímo uvedenu v pracovní smlouvě? Půjde přímo o smluvenou částku, nebo bude výše nějak upravována a jak to případně ovlivní následné odstupné?
Předem děkuji za rady.