Hlavní navigace

Prodej auta - vyřazení z obchodního maje

  • (neregistrovaný) 62.168.34.---

    7. 10. 2016 19:37

    Dobrý den,

    prosím moc o radu, zda jsem ze zákona pochopila správně. Mám ve své živnosti v obchodním majetku zahrnuté auto, koupené v červnu 2010.

    Našla jsem v zákoně o daních z příjmů, paragraf 4 - Osvobození od daně, ods. 1c)3, že: "3. movité věci, která je nebo v období 5 let před prodejem byla zahrnuta do obchodního majetku".

    A teď zda to dobře chápu. Pokud bychom chtěli např. v prosinci 2016 nebo lednu 2017 auto prodat a peníze ideálně nedanit, vyřadím auto z obchodního majetku a mohu ho prodat, protože už uplynulo doba 5 let od nakoupení. Je to prosím tak?

    Předem děkuji,

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2016 20:00

      ano (neregistrovaný) 89.102.189.---

      Re: Prodej auta - vyřazení z obchodního
      Ne, není to tak, prodej auta by byl osvobozen od daně až po pěti letech od vyřazení z obchodního majetku podnikatele. Čtěte § 4 odst.1c pozorně ještě jednou.

    • 7. 10. 2016 20:03

      Mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Prodej auta - vyřazení z obchodního
      Souhlasim. I auto vyrazene z OM se pri prodeji do 5 let dani v par.10. Jen se neodvadi z tohoto prijmu pojistne.

    • 7. 10. 2016 20:08

      Marti4 (neregistrovaný) 62.168.34.---

      Re: Prodej auta - vyřazení z obchodního
      Děkuji moc za rychlou odpověď, i když "má" varianta by byla lepší :-)

      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>prosím moc o radu, zda jsem ze zákona pochopila
      >>>správně. Mám ve své živnosti v obchodním majetku
      >>>zahrnuté
      >>>auto, koupené v červnu 2010.
      >>>
      >>>Našla jsem v zákoně o daních z příjmů, paragraf 4 -
      >>>Osvobození od daně, ods. 1c)3, že: "3. movité věci,
      >>>která je nebo v období 5 let před prodejem byla
      >>>zahrnuta
      >>>do obchodního majetku".
      >>>
      >>>A teď zda to dobře chápu. Pokud bychom chtěli např. v
      >>>prosinci 2016 nebo lednu 2017 auto prodat a peníze
      >>>ideálně nedanit, vyřadím auto z obchodního majetku a
      >>>mohu
      >>>ho prodat, protože už uplynulo doba 5 let od
      >>>nakoupení. Je to prosím tak?
      >>>
      >>>Předem děkuji,
      >>Ne, není to tak, prodej auta by byl osvobozen od daně
      >>až po pěti letech od vyřazení z obchodního majetku
      >>podnikatele. Čtěte § 4 odst.1c pozorně ještě jednou.
      >
      >Souhlasim. I auto vyrazene z OM se pri prodeji do 5
      >let dani v par.10. Jen se neodvadi z tohoto prijmu
      >pojistne.

    • 7. 10. 2016 20:11

      Mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Prodej auta - vyřazení z obchodního
      >Děkuji moc za rychlou odpověď, i když "má" varianta by
      >byla lepší :-)
      >
      :) pro vas ano ale ne pro statni kasu.

      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>prosím moc o radu, zda jsem ze zákona pochopila
      >>>>správně. Mám ve své živnosti v obchodním majetku
      >>>>zahrnuté
      >>>>auto, koupené v červnu 2010.
      >>>>
      >>>>Našla jsem v zákoně o daních z příjmů, paragraf 4 -
      >>>>Osvobození od daně, ods. 1c)3, že: "3. movité věci,
      >>>>která je nebo v období 5 let před prodejem byla
      >>>>zahrnuta
      >>>>do obchodního majetku".
      >>>>
      >>>>A teď zda to dobře chápu. Pokud bychom chtěli např. v
      >>>>prosinci 2016 nebo lednu 2017 auto prodat a peníze
      >>>>ideálně nedanit, vyřadím auto z obchodního majetku a
      >>>>mohu
      >>>>ho prodat, protože už uplynulo doba 5 let od
      >>>>nakoupení. Je to prosím tak?
      >>>>
      >>>>Předem děkuji,
      >>>Ne, není to tak, prodej auta by byl osvobozen od daně
      >>>až po pěti letech od vyřazení z obchodního majetku
      >>>podnikatele. Čtěte § 4 odst.1c pozorně ještě jednou.
      >>
      >>Souhlasim. I auto vyrazene z OM se pri prodeji do 5
      >>let dani v par.10. Jen se neodvadi z tohoto prijmu
      >>pojistne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).