Hlavní navigace

ZET, DPFO a paušální daň

 • (neregistrovaný) 94.113.138.---

  8. 10. 2016 23:31

  Z příspěvku:

  http://www.podnikatel.cz/clanky/zatraktivnime-pausalni-dan-rika-ministerstvo-osvc-by-nemusely-podavat-priznani/

  cituji:

  "Paušální daň dnes skoro nikdo nevyužívá
  To je za jistých okolností ze zákona možné již dnes, ale počet podnikatelů, kteří této možnosti využívají, je pouze asi 50. To je dáno jednak nízkým povědomím o této možnosti, ale především legislativními bariérami, které my nyní odbouráváme a vytvoříme i praktický návod a metodiku, jak si o tuto možnost zažádat. Dáváme tak podnikatelům prostor pro výrazný úbytek administrativy, úsporu času, nákladů a v neposlední řadě možnost lepšího plánování finančních toků, doplnila Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí."

  Na otázku redaktorky, zda publikace o tomto "zásadním" zjednodušení, které je oznámeno s dalším "zásadním" zjednodušením pro DP k § 6 ZDP, pouhý den před volbami není jen předvolební tah, paní náměstkyně do éteru odpověděla, že ne, že je to dlouhodobě připravováno.

  No, jaká je pravda. Zjednodušení paušální daně vyžaduje změnu ZDP. Vládní novela obsažená ve ST 873 takovou změnu ale neobsahuje i když poslancům byla rozeslána 22.7.2016. Ale už se připravuje podrobná metodika, což mne uklidnilo. Možná rozšíření paušální daně bude realizováno metodickým pokynem.

  A třešnička na dortu. Kdo se rozhodne pro paušální daň, tak není zbaven povinností podle ZET, i když jinak jde u paušální daně údajně o výrazný úbytek administrativy, úsporu času a nákladů. Daň je sjednána a ZET je údajně namířeno proti daňovým únikům, což mi nejde dohromady. Asi na tuto oblast, kde zatím působí celých 50 poplatníků v republice, přišlo PR jen několik dní před volbami.

  Nicméně podle výsledků voleb to mělo úspěch!

  Hezký den!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 10. 2016 9:36

   Ivina (neregistrovaný) 217.112.161.---

   Re: ZET, DPFO a paušální daň
   je vidět, že máte velký přehled
   ale vůbec nás netěšíte - prosím, napište něco uklidňujícího

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).