Hlavní navigace

DPH u pronájmů

  • (neregistrovaný) 195.47.1.---

    10. 10. 2016 10:11

    Jsme firma s.r.o., pronajímáme budovy fyzické osobě. Dle par.Zákon o DPH §56 odst.3 a 4:

    ((4) Plátce se může rozhodnout, že u nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor jiným plátcům pro účely uskutečňování jejich ekonomických činností se uplatňuje daň.
    Zde mám dotaz v případě, když nebudu fakturovat DPH a budu třeba opravovat na této budově něco..... přijde fa s DPH. Mohu uplatnit DPH když nefakturuji nájem s DPH? Prosím ještě podle kterého paragrafu v zákoně o DPH?
    Moc děkuji za radu. Helča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2016 10:29

      Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

      Re: DPH u pronájmů
      pokud bude nájem osvobozen bez nároku na odpočet, tak u plnění, které s tímto souvisejí nebude nárok na odpočet... nárok na odpočet řeší § 72 ZDPH a násl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).