Hlavní navigace

EET autobazar - prodej §90 ODPOVĚĎ Z GFŘ

 • (neregistrovaný) 80.90.140.---

  10. 10. 2016 11:06

  Otázka:
  Autobazar. Prodej aut v tzv. zvláštním režimu dle §90 zákona o DPH. Jak bude vypadat doklad o přijaté tržbě, když se DPH nesmí objevit na faktuře. (DPH se odvádí z přirážky, prakticky se přirážka dodaňuje v interních dokladech)

  Odpověď:
  Dobrý den,
  údajem o evidované tržbě zasílaným datovou zprávou je také dle § 19 odst. 2 písm. f) zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb (dále jen „ZoET“), celková částka v režimu daně z přidané hodnoty pro prodej použitého zboží.
  Konkrétně budete zasílat v datové zprávě celkovou částku za uskutečněné zdanitelné plnění se základní sazbou daně v režimu DPH dle § 90 zákona o dani z přidané hodnoty. V případě, že máte stanovenu přirážku již při poskytnutí služby, uvedete součet údaje vstupujícího do ř. 1 (přirážka včetně daně z přirážky) a údaje vstupujícího do ř. 26 (částka za uskutečněná zdanitelná plnění snížená o přirážku) přiznání k DPH. V případě, že obchodník nezná přirážku při prodeji zboží (je stanovena za zdaňovací období dle § 90 odst. 4 zákona o DPH), uvede celkovou částku za toto zboží tak, jak by ji uvedl na daňovém dokladu, pokud by jej byl povinen vystavit. Celková částka je uvedena včetně přirážky.
  Povinné údaje uváděné na účtence jsou vymezeny v § 20 ZoET. Kromě těchto údajů můžete uvádět i jiné údaje, zejména z důvodu potřeby plnit povinnosti dle jiných zákonů (živnostenský zákon, zákon o DPH, zákon o ochraně spotřebitele). Povinnost vydávat příslušný doklad může být splněn najednou, tj. jedním dokladem dojde ke splnění např. 4 povinností uložených různými zákony.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2016 11:33

   Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

   Re: ZET autobazar - prodej §90 ODPOVĚĎ Z
   Děkuji.

   Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).