Hlavní navigace

Pronájem pozemku

  • (neregistrovaný) 90.180.9.---

    10. 10. 2016 11:38

    Dobrý den.
    Můžete mi prosím poradit?
    Vlastním pozemek a firma mi za jeho pronájem nabízí cca 60 000 Kč ročně.
    Co to pro mne znamená? Musím na to mít nějakou živnost, podávat daňové přiznání?
    Děkuji za případné rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2016 12:11

      katka2 (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: pronájem pozemku
      Živnost ne, daňové přiznání ano.

    • 10. 10. 2016 12:12

      DM (neregistrovaný) 81.91.218.---

      Re: pronájem pozemku
      Budete muset danit dle § 9. Živnost na to nemusíte mít. Z tohoto nájmu se odvádí pouze daň z příjmu, neodvádí se sociální a zdr. pojištění. Když pronajímáte dům nebo byt, musíte platit jinou sazbu daně z nemovitosti, ale jak je to u pozemku to nevím.

    • 10. 10. 2016 12:27

      novakova (neregistrovaný) 90.180.9.---

      Re: pronájem pozemku
      děkuji za rychlé odpovědi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).