Hlavní navigace

Fa z EU-zaplaceno září-vystaveno říjen

  • (neregistrovaný)

    12. 10. 2016 9:10

    Dobrý den, prosím o radu.
    Fyzická osoba, daňová evidence.
    Došla faktura z polska na pneumatiky. 29.9.2016 odešla platba v CZK z korunového účtu. Faktura je vystavena 11.10.2016.
    Dávám do dph a kontrolního hlášení v září nebo za říjen? A přepočítám kurzem 11.10.2016? faktura je v eurech.
    Navíc má nevyplněnou neúplnou hlavičku u odběratele, mám požádat o správné vyplnění názvu odběratele? děkuji předem za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2016 12:38

      allli

      Re: fa z EU-zaplaceno září-vystaveno říj
      koupili jste od osoby reg. k DPH v Polsku?
      co myslíte tím nevyplněnou neúplnou hlavičku?

    • 12. 10. 2016 12:52

      romcaa (neregistrovaný)

      Re: fa z EU-zaplaceno září-vystaveno říj
      Nemají tam přesný název fyzické osoby , které fakturují.
      fyzická osoba Martin koleský + adresa - oni fakturují jen na Koleský
      Teď , když se dívám, tak popravdě ani nevím jestli je to plátce dph nebo není, nemá uvedené DiČ.
      Pokud je to plátce a pokud to není plátce, co je pro mě podstatné, myslím moje výše uvedené otázky. moc děkuji

    • 12. 10. 2016 13:09

      romcaa (neregistrovaný)

      Re: fa z EU-zaplaceno září-vystaveno říj
      zjistila jsem si , že jsou plátci dph, můžu poprosit o informaci, pokud je faktura vystavena 11.10.2016 v eurech, zaplacená byla 29.9.2016. Kdy , za jaké období uvádím do dph a kh. Četla jsem , pokud je to nákup zboží , tak se bere datum vystavení? a přepočtu kurzem 11.10.2016 . Pokud by to byla služba, tak se bere datum duzp nebo datum přijetí platby, to co je dříve?
      Nebo se u obojího bere datum vystavení fatury? děkuji
      nevím totiž jestli ji mám zahrnout ještě do dph III.Q nebo ne a jestli ji mám nechat opravit - aby byl uveden správný název odběratele?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).