Hlavní navigace

Zdanění dividend

  • (neregistrovaný) 212.111.6.---

    12. 10. 2016 13:17

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jak je to se zdaněním dividend. Musí společnost při vyplácení zdanit srážkovou daní 15 %? FO do svého daňového přiznání již nic neuvádí? Stále tedy platí "dvojí" zdanění zisku?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2016 13:20

      hdolka (neregistrovaný) 167.83.9.---

      Re: zdanění dividend
      dobrý den, přesně,jak říkáte, společnost odvede srážkovou za FO a srážková je konečná a proto FO do svého přiznání již toto neuvádí.

    • 12. 10. 2016 13:24

      koko (neregistrovaný) 212.111.6.---

      Re: zdanění dividend
      moc Vám děkuji za odpověď. mohla bych ještě požádat o zákon a §?
      účtování bude tedy:
      přiznání dividend 431/364
      sráž. daň 364/342
      výplata dividend 364/221
      úhrada daně 342/221
      termín pro úhradu srážkové daně jsou 3 měsíce po schválení VH?
      děkuji moc

    • 12. 10. 2016 14:48

      hdolka (neregistrovaný) 167.83.9.---

      Re: zdanění dividend
      účtování máte o.k.,§36 zák.o DZP o.1 b) bod 1. sazba 15% a §22 o.1 g) bod 3. no a termín úhrady daně §38 d o.2 při jejich výplatě nejpozději do konce 3.měsíce následujícího po měsícci , v němž VH schválila rozdělení zisku.

    • 13. 10. 2016 6:47

      koko (neregistrovaný) 212.111.6.---

      moc děkuji!
      >>>>Dobrý den,
      >>>>chtěla bych se zeptat, jak je to se zdaněním
      >>>>dividend.
      >>>>Musí společnost při vyplácení zdanit srážkovou daní
      >>>>15
      >>>>%? FO do svého daňového přiznání již nic neuvádí?
      >>>>Stále tedy platí "dvojí" zdanění zisku?
      >>>>děkuji
      >>>
      >>>dobrý den, přesně,jak říkáte, společnost odvede
      >>>srážkovou za FO a srážková je konečná a proto FO do
      >>>svého
      >>>přiznání již toto neuvádí.
      >>moc Vám děkuji za odpověď. mohla bych ještě požádat o
      >>zákon a §?
      >>účtování bude tedy:
      >>přiznání dividend 431/364
      >>sráž. daň 364/342
      >>výplata dividend 364/221
      >>úhrada daně 342/221
      >>termín pro úhradu srážkové daně jsou 3 měsíce po
      >>schválení VH?
      >>děkuji moc
      >
      >účtování máte o.k.,§36 zák.o DZP o.1 b) bod 1. sazba
      >15% a §22 o.1 g) bod 3. no a termín úhrady daně §38 d
      >o.2 při jejich výplatě nejpozději do konce 3.měsíce
      >následujícího po měsícci , v němž VH schválila rozdělení
      >zisku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).