Hlavní navigace

Auto s výdajovým paušálem

  • (neregistrovaný) 92.62.225.---

    12. 10. 2016 15:19

    Pokud uplatňuji výdajový paušál na vlastní auto, které nemám v obchodním majetku, můžu si dát do nákladů také opravy a STK apod.?Díky za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2016 15:28

      .

      Re: Auto nevložené do OM + opravy, STK
      Ne, nelze

      ZDP § 25
      (1) Za výdaje (náklady) vynaložené k dosažení, zajištění a udržení příjmů pro daňové účely nelze uznat zejména
      u) výdaje na osobní potřebu poplatníka; včetně výdajů vynaložených na opravu, údržbu nebo technické zhodnocení majetku sloužícího k činnosti, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti, který poplatník uvedený v § 2 nezařadí do obchodního majetku podle § 4 odst. 4,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).