Hlavní navigace

Rozhodní období u nemoci

• (neregistrovaný) 165.225.72.---

12. 10. 2016 16:18

dobrý den, jaké je prosím správné RO u zce, který nastoupil do zaměstnání 31.8., marodí od 6.9.
    SW uvedl do přílohy a já si myslím, že správně s odkazem na odst. 4 § 18 zákona o NP (pokud to dobře chápu..) RO 31.8.-31.8. a sociálka volala, že to je chybně a mám opravit na RO září, ale už si nepamatuji, zda říkali od 1.9. do 5.9. nebo celé září ..? máte s tím prosím už zkušenost, moc děkuji jo

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2016 6:34

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: rozhodní období u nemoci
      Domnívám se, že pravda je úplně jinde. Jelikož v rozhodném období (které by mělo být 31.8.) není alespoň 7 kalendářních dnů, je vyměřovacím základem pravděpodobný denní vyměřovací základ.
      A to i kdyby jste uvedla celé září (což si myslím není správné), tak pořád nedosáhnete na 7 kalendářních dnů kterými by se dělil vyměřovací základ.

• 17. 10. 2016 10:17

jo (neregistrovaný) 165.225.72.---

Re: rozhodní období u nemoci
      dobrý den, paní jasná, na přílohu jsem uvedla 1/30 pravděpodobného příjmu, dnes znovu volala OSSZ zase jiná paní a 1/30 je chybně, musím zadat celý měsíční pravděpodobný příjem a rozhodné období od 1.9.-30.9. - že na to mají novou metodiku a prostě to vyžadují po všech účetních, že prý to v zákoně bylo, jen to vyžadovali jinak a nyní to vyžadují správně. Jsem z toho jelen, ale nemocenskou mu nevyplatí, dokud to neopravím. Po vás sociálka už toto nově chtěla ..? prý to platí asi půl roku - změna, nakonec přiznala, že to není změna zákona, ale metodiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).