Hlavní navigace

Nový zaměstnanec v průběhu VO

 • (neregistrovaný) 82.208.37.---

  12. 10. 2016 17:28

  Dobrý den, prosím o odpověď na můj nejspíš triviální dotaz:
  Máme nerovnoměrně rozvrženou PD, stanovenou týdenní PD 40 hod. a vyrovnávací období 26 týdnů. Když nastoupí nový zaměstnanec v průběhu vyrovnávacího období dejme tomu ve čtvrtek, tak pro něj začíná vyrovnávací období od toho čtvrtka? Ale protože se sledují kalendářní týdny, tak asi těžko, že? Může mi někdo toto vysvětlit?
  Budu vděčná za každou radu a předem moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2016 10:03

   VH

   Re: nový zaměstnanec v průběhu VO
   Nastoupí-li zaměstnanec ve čtvrtek, vyrovnávací období mu začíná ve čtvrtek. Vyrovnávací období se sleduje v délce, jakou zaměstnavatel stanovil, nejvýše 26 týdnů po sobě jdoucích (dle KS až 52 týdnů). Maximální délka VO je sice stanovena v týdnech, ale VO může být v rámci tohoto maxima stanoveno i jinak (např. 20 týdnů + 4 dny), což by mohl být případ vašeho zaměstnance.
   Jde i o to, aby se zaměstnavatel rozhodl, jak stanoví VO zaměstnancům, kteří nastoupí v průběhu VO stanoveného obecně - zda mají např. VO 26 týdnů od nástupu (= každému končí VO jinak), nebo mají VO stanovené tak, aby končilo všem zaměstnancům stejně. I v tomto druhém případě spočítáte, kolik má v takto stanoveném VO odpracovat, necelý týden počítáte alikvotní částí. Týdnem je 7 dnů po sobě jdoucích, nastoupí-li ve čtvrtek, počítáte 4 dny ze 7.

  • 13. 10. 2016 10:33

   danaS (neregistrovaný) 82.208.37.---

   Re: nový zaměstnanec v průběhu VO
   Moc Vám děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).