Hlavní navigace

DPP a soc.

  • (neregistrovaný) 79.141.241.---

    13. 10. 2016 16:58

    Dobrý den, chci se zeptat, jestli musím být hlášen na sociálce jako zaměstnavatel když budu vést lidi pouze na DPP do 10tis.

    ptám se proto, že jsem odhlásil posledního zaměstnance na normální pracovní poměr a volala mi paní ze sociálky, že se musím odhlásit i jako zaměstnavatel ze sociálky, což chápu, ale dále říkala, že pokud dál povedu dohody o provedení práce tak mám zůstat přihlášen. a já nevím proč, když do 10tis z DPP neodvádím sociální?

    děkuji za odpověd Míla.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2016 17:08

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: DPP a soc.
      Já také nevidím důvod, proč být přihlášen, když už budete mít pouze dohodáře do 10ti tisíc a na OSSZ už nemáte hlášeného žádného zaměstnance.

    • 13. 10. 2016 17:39

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DPP a soc.
      podle mne mají stále zaměstnance, i osoba na DPP je zaměstnancem a platí zákon o nemocenském pojištění § 93
      (4) Zaměstnavatel je povinen se odhlásit na předepsaném tiskopisu z registru zaměstnavatelů, a to do 8 kalendářních dnů ode dne, kdy přestal být zaměstnavatelem. V případě zániku zaměstnavatele je povinen jeho právní nástupce odhlásit ho na předepsaném tiskopisu z registru zaměstnavatelů, a to do 8 kalendářních dnů ode dne jeho zániku. V případě zániku zaměstnavatele bez právního nástupce je povinen ten, kdo byl ke dni zániku zaměstnavatele pověřen jeho likvidací, odhlásit zaměstnavatele na předepsaném tiskopisu z registru zaměstnavatelů, a to nejméně do 8 kalendářních dnů ode dne jeho zániku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).