Hlavní navigace

Plátce DPH od 1.11.2016

  • (neregistrovaný) 149.255.83.---

    14. 10. 2016 10:01

    Dobrý den, prosím o radu zkušené.
    Od 1.11. budu plátce DPH. Dotaz zní:To je přesně datum, od kdy budu odvávět a nárokovat DPH, nebo je nějaká lhůta před tímto datem, kdy to lze?Omlouvám se pro některé za nejapný dotaz, ale raději se poradím, než abych pak řešil problémy. Děkuji za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2016 10:27

      allli

      Re: plátce DPH od 1.11.2016
      ano, to je datum kdy budete fakturovat s DPH a nárokovat odpočet DPH na vstupu
      navíc můžete uplatnit v 1. přiznání k DPH ř.45) nárok na odpočet z obchodního majetku pořízeného max. 12 měsíců před 1.11., který máte k tomuto dni v evidenci - viz §79 ZDPH

    • 14. 10. 2016 11:04

      Honza Jelínek (neregistrovaný) 149.255.83.---

      Re: plátce DPH od 1.11.2016
      Ale když koupím nábytek před 1.11., tak mi vystaví fakturu s DPH, ale neuvedou mi tam předi DIČ, když jěště nebudu v té době plátce přeci ne?

    • 14. 10. 2016 12:41

      .

      Re: plátce DPH od 1.11.2016
      Pokud se jedná o pořízení majetku, kdy daňový doklad je v částce nad 10.tis.Kč, tak dodavatel měl / pokud jsou plátci DPH / uvést do daňového dokladu Vaše DIČ. DIČ přiděluje finanční úřad plátcům daní. Nejen plátcům, registrovaným k DPH.
      Ale i kdyby na dokladu Vaše DIČ nebylo, tak můžete využít ZDPH § 73 odst. 5) Neobsahuje-li doklad pro prokázání nároku na odpočet daně všechny předepsané náležitosti daňového dokladu, lze nárok prokázat jiným způsobem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).