Hlavní navigace

Dodatečné DPH

  • (neregistrovaný) 109.224.69.---

    17. 10. 2016 20:31

    Dobrý večer, když podávám dodatečné přiznání k DPH , musím v příloze popsat důvod ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2016 10:07

      .

      Re: dodatečné DPH
      Daňový řád § 141
      Dodatečné daňové přiznání a dodatečné vyúčtování

      (5) V dodatečném daňovém přiznání nebo dodatečném vyúčtování uvede daňový subjekt rozdíl oproti poslední známé dani a den jeho zjištění; v případě dodatečného daňového přiznání nebo dodatečného vyúčtování podle odstavců 2 a 4 uvede i důvody pro jeho podání.

      (2) Daňový subjekt je oprávněn ve lhůtě podle odstavce 1 podat dodatečné daňové přiznání nebo dodatečné vyúčtování na daň nižší, než je poslední známá daň, jestliže daň byla stanovena v nesprávné výši; v tomto dodatečném daňovém přiznání nebo dodatečném vyúčtování nelze namítat vady postupu správce daně.

      (4) Daňový subjekt je oprávněn ve lhůtách podle odstavce 1 podat dodatečné daňové přiznání nebo dodatečné vyúčtování, kterým se nemění poslední známá daň, ale pouze údaje daňovým subjektem dříve tvrzené.
      .............

    • 18. 10. 2016 10:44

      marcy08 (neregistrovaný) 217.197.40.---

      Re: dodatečné DPH
      >>>Dobrý večer, když podávám dodatečné přiznání k DPH ,
      >>>musím v příloze popsat důvod ?
      >>>Děkuji
      >>
      >>ano
      >
      >
      >Daňový řád § 141
      >Dodatečné daňové přiznání a dodatečné vyúčtování
      >
      >(5) V dodatečném daňovém přiznání nebo dodatečném
      >vyúčtování uvede daňový subjekt rozdíl oproti poslední
      >známé dani a den jeho zjištění; v případě dodatečného
      >daňového přiznání nebo dodatečného vyúčtování podle
      >odstavců 2 a 4 uvede i důvody pro jeho podání.
      >
      >(2) Daňový subjekt je oprávněn ve lhůtě podle odstavce
      >1 podat dodatečné daňové přiznání nebo dodatečné
      >vyúčtování na daň nižší, než je poslední známá daň,
      >jestliže daň byla stanovena v nesprávné výši; v tomto
      >dodatečném daňovém přiznání nebo dodatečném vyúčtování nelze
      >namítat vady postupu správce daně.
      >
      >(4) Daňový subjekt je oprávněn ve lhůtách podle
      >odstavce 1 podat dodatečné daňové přiznání nebo dodatečné
      >vyúčtování, kterým se nemění poslední známá daň, ale
      >pouze údaje daňovým subjektem dříve tvrzené.
      >.............

      Děkuji .Včera večer jsem to poslala bez udání důvodů , co teď prosím s tím , mám poslat znovu ?
      >
      >

    • 18. 10. 2016 14:19

      marcy08 (neregistrovaný) 217.197.40.---

      Re: dodatečné DPH
      Na stejnou, musela jsem stornovat fakturu v režimu PDP , nebylo uskutečněno zdanitelné plnění , špatná komunikace.Tak bych řekla, že asi budu muset vysvětlovat,že ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).