Hlavní navigace

Nástup do PP a exekuce

 • (neregistrovaný) 185.60.106.---

  18. 10. 2016 7:55

  Prosím o radu. Nastoupil k nám zaměstnanec na DPP přes úřad práce. Máme na tohoto pána čerpat dotace.Zatím je na DPP,protože si dodělává přes úřad kurz a pak by měl přejít na HPP. Nyní jsem se dozvěděla,že má 3 exekuce a 5 dětí,alimenty. Přijímala ho kolegyně, takže se na tuto informaci nezeptala. Existuje nějaký formulář při vstupu do zaměstnání,aby potvrdil člověk,že nemá exekuce. Nedávno jsme takového člověka propustili, vedení nechtělo takovéto lidi zaměstnávat. Pán je pracovitý a vedení ho bude chtít asi udržet,ale jakou má výši exekuce neví, papíry od exekucí tvrdil, že manželka vyhodila. Jaký máte názor?Děkuji všem za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 10. 2016 8:16

   inkaa (neregistrovaný) 83.208.70.---

   Re: nástup do PP a exekuce
   >Dobrý den - na školení nám doporučovali vytvořit si svůj formulář - jakési Čestné prohlášení, kde nově nastupující přísahá na holý pupík:), že žádné exekuce nemá, event. v případě, že má a nejsou uvedeny na zápočtovém listu je zde vypíše.... Je to ochrana zaměstnavatele, že udělal vše pro to, aby zjistil o exekucích vše, co mohl.

  • 18. 10. 2016 8:24

   Kiwi

   Re: nástup do PP a exekuce
   My to máme jako otázku v osobním dotazníku, který dáváme podepsat všem novým zaměstnancům - máte nějaké srážky ze mzdy? Jinak osobně si myslím, že je třeba i takovým lidem dát šanci. jak jinak by mohli splácet své dluhy, než když jim dá někdo práci

  • 18. 10. 2016 8:26

   Lenka S. (neregistrovaný) 2a00:1028:83d4:----:----:----:----:----

   Re: nástup do PP a exekuce
   Pokud mají více exekucí z mé praxe jsou tito lidé nespolehliví.

  • 18. 10. 2016 8:55

   petik (neregistrovaný) 185.60.106.---

   Re: nástup do PP a exekuce
   Moc děkuji všem za názory. Změním si vstupní dotazník. Jsem také pro šanci na práci, ale ta spolehlivost je opravdu na hraně, když ani neví, jakou výši exekuce má.

  • 18. 10. 2016 9:27

   v.e.n.d.y.

   Re: nástup do PP a exekuce
   Souhlasím, tito lidé mají laxní přístup ke svým problémům a nemohou mít jiný k práci a problémům v ní. A mě osobně se nelíbí, že celou administrativu, sledování, provádění a nakonec i pokuty za chybu, nese zaměstnavatel. Bez nároku za jakoukoliv kompenzaci, která třeba u exekutorů vůbec není zanedbatelná....A z praxe vím, že je víc takových firem, kde člověka s exekucí nepřijmou a když přijde exekuce na stávajícího zaměstnance, dostane nůž na krk, že si s ní urychleně poradí jinak, než aby mu ji sráželi ze mzdy..

  • 18. 10. 2016 12:57

   katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

   Re: nástup do PP a exekuce
   Dotazník je fajn, ale konkrétně tady na čočku. Ten člověk přiznává, že exe má, jen jaksi neví jaké. Zkušenost - zpočátku je snaha řešit nebo aspoň sledovat, ale jak se valí další a další, tak už se to ani usledovat nedá a prostě rezignuje.

  • 18. 10. 2016 16:51

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: nástup do PP a exekuce
   Musíte si od něj vyžádat ZL od posledního zaměstnavatele, kterého měl. Pokud už ten tehdy obdržel nějaké exepříkazy, tak tam budou zapsány a Vy převezmete pořadí a poinformujete příslušné exekutory, že k vám ten člověk nastoupil, oni zašlou exepříkazy. Pokud tam nemá nic zapsáno, tak prostě budete čekat, až Vám příkazy a usnesení budou chodit a budete si vytvářet pořadí podle data zaslání prvnímu zaměstnavateli (pokud to v textu bude) nebo podle data, kdy došel příkaz Vám (pokud v textu nic o obdržení prvním zaměstnavatelem nebude).
   Každopádně - i když Vám řekne, že exekuce má, tak to ještě neznamená, že se jedná o exekuci srážkami ze mzdy a že byl nějaký exekuční příkaz doručen nějakému zaměstnavateli. Vás totiž mají zajímat pouze exekuční příkazy srážkami ze mzdy a jiných příjmů a příkazy přikázáním jiné peněžité pohledávky, a to ty, které byly někdy nějakému zaměstnavateli doručené.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).