Hlavní navigace

EET ubytování

  • (neregistrovaný) 176.97.15.---

    18. 10. 2016 8:54

    Dobrý den,
    pronajímám 3 apartmány na rekreaci, nemám na to živnost, zdaňuji podle §9, netýká se mě EET že? není tam žádná klička

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2016 9:06

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: ZET ubytování x pronájem
      Záleží na tom, jaké služby poskytujete.

      Pokud poskytujete ubytování, tak máte mít živnost, příjmy zdaňujete v § 7 ZDP a Babišově kasičce se nevyhnete.

      Pokud poskytujete pronájem, tak se můžete rozhodnout, zda budete zdaňovat v § 7 ZDP s Babišovou kasičkou nebo v § 9 ZDP kde Babišova kasička není (asi pro narovnání podnikatelského prostředí).

      Hezký den!

    • 18. 10. 2016 9:29

      Hanka12 (neregistrovaný) 176.97.15.---

      Re: ZET ubytování x pronájem
      Děkuji za odpověď. Mě se líbí více ten § 9 ZDP, neposkytuji ubytovaným žádné služby, pouze pronájem, Babišova kasička ne.
      Pěkný den

    • 18. 10. 2016 16:13

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: ZET ubytování x pronájem
      Ani jim tam neuklízíte, neperete povlečení apod.?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).