Hlavní navigace

Ošetřovné na vnučku

  • (neregistrovaný) 193.86.158.---

    18. 10. 2016 12:03

    Dobrý den,
    moc prosím o radu v této situaci.
    Naše zaměstnankyně donesla OČR na vnučku. Její matka o ní není schopna momentálně pečovat, žijí ve společné domácnosti. Matka ovšem na dítě, na které je psáno OČR pobírá peněžitou pomoc v mateřství.
    Je možné, aby v tomto případu zaměstnankyně čerpala OČR?
    Předem díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2016 12:22

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: ošetřovné na vnučku
      (3) Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek podle zvláštního právního předpisu31); to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

    • 18. 10. 2016 12:28

      jj01 (neregistrovaný) 193.86.158.---

      Re: ošetřovné na vnučku
      Rozumím tomu tedy správně, že když je na rozhodnutí od doktorky zaškrtnuto, že matka onemocněla a nemůže o dítě pečovat, tak může zaměstnankyně pobírat OČR i když matka má na něj mateřskou ??
      díky za radu :-)

    • 18. 10. 2016 13:09

      jj01 (neregistrovaný) 193.86.158.---

      Re: ošetřovné na vnučku
      díky :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).