Hlavní navigace

Prodej auta v podnikaní - DPH

  • (neregistrovaný) 178.23.232.---

    18. 10. 2016 12:34

    Dobrý den,
    jsem plátce DPH a koupil jsem od fyzické nepodnikající osoby osobní automobil, jehož první registrace je v roce 2005. Na vstupu tedy nebyl žádný odpočet DPH.

    Když ho budu chtít prodat, budu fakturovat cenu bez DPH nebo musím DPH odvést?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2016 12:37

      allli

      Re: Prodej auta v podnikaní - DPH
      dle §62 ZDPH jde o plnění osvobozené od DPH bez nároku na odpočet, faktura bez DPH, prodej uvedete v ř. 50 a 51 přiznání

    • 18. 10. 2016 12:39

      Zoja N. (neregistrovaný) 178.23.232.---

      Re: Prodej auta v podnikaní - DPH
      A pořízení auta v přiznání k DPH nikde není že, když jsme nakupovali od neplátce - tedy soukromé osoby?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).