Hlavní navigace

ELDP a socialka

• (neregistrovaný) 84.244.117.---

18. 10. 2016 20:11

Zdravim, chtela jsem moc pozadat o radu. Zapomnela jsem posilat v prubehu roku ELDP byvalych zamestnacu na socialku nebo si spis mylne myslela, ze se to vsechno posila az na konci roku, i tech zamestnancu, kteri skoncili v prubehu roku. Nevite, zda-li je to velky problem? a zda za to budou nejake sankce, kdyz tam ted poslu vse najednou? Mockrat dekuji za kazde info.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2016 21:29

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: ELDP a socialka
      nic se neděje, vyplňuje se nejpozději do 31.1.2017
      z pokynů CSSZ:
      ELDP se vyplňuje:
      - po účetní závěrce (závěrce mzdových listů), nejpozději však do 30. dubna následujícího kalendářního roku, trvala-li výdělečná činnost k 31. prosinci,
      - do 1 měsíce po konečném vyúčtování příjmů v případě skončení účasti na důchodovém pojištění před 31. prosincem, nejpozději do 31. ledna následujícího kalendářního roku.

ELDP zaměstnavatel předkládá ČSSZ prostřednictvím OSSZ, v jejímž obvodu je útvar zaměstnavatele, ve kterém je vedena evidence mezd, a to:
      do 30 dnů
      - ode dne zápisu údajů do ELDP,
      - ode dne svého zániku,
      do 8 dnů
      - ode dne obdržení výzvy orgánu sociálního zabezpečení

• 18. 10. 2016 22:26

Lucka - zacatecnik (neregistrovaný) 84.244.117.---

Re: ELDP a socialka
      Uf, tak to jsem moc rada.. Tak to poslu ted vsechno najednou a myslim, ze ted uz vicekrat nezapomenu. Mockrat dekuji za informace, hned se mi bude spat lepe..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).