Hlavní navigace

Nemocenská - vyplnění přílohy o příjmech

  • (neregistrovaný) 88.81.84.---

    19. 10. 2016 11:05

    prosím, pokud zam-kyně nastoupí do práce po rodičáku, 14 dní pracuje potom onemocní, stanovím jí do přílohy o příjmech pro OSSZ pravděpodobný výdělek, kterého by zřejmě dosáhla, protože v minulém čtvrtl. neodpracovala 21 dnů je to tak? , moc nerozumím vysvětlivkám č. 5 o pravděpodobném výdělku v příloze tzn. :

    5) Vyplní se jen v p????ípad????, jestliže v rozhodném období stanoveném podle § 18 odst. 4 a 5 zákona ????. 187/2006 Sb. nemá
    zam????stnanec vym????????ovací základ nebo není-li v tomto rozhodném období alespo???? 7 kalendá????ních dn????, jimiž se d????lí vym????????ovací
    základ. V tomto p????ípad???? se považuje za vym????????ovací základ jedna t????icetina zapo????itatelného p????íjmu, kterého by zam????stnanec
    pravd????podobn???? dosáhl v kalendá????ním m????síci, v n????mž vznikla sociální událost. Jde-li o zam????stnání malého rozsahu (nebo více
    zam????stnání malého rozsahu u téhož zam????stnavatele) nebo o zam????stnání na základ???? dohody o provedení práce (nebo více dohod
    o provedení práce u téhož zam????stnavatele), považuje se v tomto p????ípad???? za denní vym????????ovací základ jedna t????icetina vym????????ovacího
    základu zam????stnance dosaženého v kalendá????ním m????síci, v n????mž vznikla sociální událost.

    takže pokud ona pracovala 14 dnů, vypočítám jí pravděpodobný výdělek z těchto odpracovaných dnů? nebo je to všechno špatně :-) DĚKUJI

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2016 11:27

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: nemocenská - vyplnění přílohy o příj
      Kdy nastoupila, kdy začala nemoc? Napište přesné data.

    • 19. 10. 2016 14:07

      Pavlas (neregistrovaný) 88.81.84.---

      Re: nemocenská - vyplnění přílohy o příj
      nastoupila 4.10.2016 a onemocněla 17.10.2016 děkuji

    • 20. 10. 2016 6:24

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: nemocenská - vyplnění přílohy o příj
      Pokud zaměstnanec onemocní v měsíci nástupu, je rozhodné období tento kalendářní měsíc. Podmínkou je, aby vyměřovací základ měl v děliteli alespoň 7 kalendářních dnů. To je váš případ, rozhodné období bude 4.10.2016 - 31.10.2016.

    • 21. 10. 2016 6:31

      Pavlas (neregistrovaný) 88.81.84.---

      děkuji Vám paní Jasná, pěkný den
      >>>>prosím, pokud zam-kyně nastoupí do práce po rodičáku,
      >>>>14 dní pracuje potom onemocní, stanovím jí do
      >>>>přílohy
      >>>>o příjmech pro OSSZ pravděpodobný výdělek, kterého by
      >>>>zřejmě dosáhla, protože v minulém čtvrtl.
      >>>>neodpracovala 21 dnů je to tak? , moc nerozumím
      >>>>vysvětlivkám č. 5
      >>>>o pravděpodobném výdělku v příloze tzn. :
      >>>>
      >>>> 5) Vyplní se jen v p????ípad????, jestliže v rozhodném
      >>>>období stanoveném podle § 18 odst. 4 a 5 zákona ????.
      >>>>187/2006 Sb. nemá
      >>>>zam????stnanec vym????????ovací základ nebo není-li v tomto
      >>>>rozhodném období alespo???? 7 kalendá????ních dn????, jimiž
      >>>>se d????lí vym????????ovací
      >>>>základ. V tomto p????ípad???? se považuje za vym????????ovací
      >>>>základ jedna t????icetina zapo????itatelného p????íjmu,
      >>>>kterého by zam????stnanec
      >>>>pravd????podobn???? dosáhl v kalendá????ním m????síci, v
      >>>>n????mž
      >>>>vznikla sociální událost. Jde-li o zam????stnání malého
      >>>>rozsahu (nebo více
      >>>>zam????stnání malého rozsahu u téhož zam????stnavatele)
      >>>>nebo o zam????stnání na základ???? dohody o provedení
      >>>>práce
      >>>>(nebo více dohod
      >>>>o provedení práce u téhož zam????stnavatele), považuje
      >>>>se v tomto p????ípad???? za denní vym????????ovací základ
      >>>>jedna
      >>>>t????icetina vym????????ovacího
      >>>>základu zam????stnance dosaženého v kalendá????ním
      >>>>m????síci, v n????mž vznikla sociální událost.
      >>>>
      >>>>takže pokud ona pracovala 14 dnů, vypočítám jí
      >>>>pravděpodobný výdělek z těchto odpracovaných dnů?
      >>>>nebo
      >>>>je to
      >>>>všechno špatně :-) DĚKUJI
      >>>
      >>>Kdy nastoupila, kdy začala nemoc? Napište přesné
      >>>data.
      >>
      >>nastoupila 4.10.2016 a onemocněla 17.10.2016 děkuji
      >
      >Pokud zaměstnanec onemocní v měsíci nástupu, je
      >rozhodné období tento kalendářní měsíc. Podmínkou je, aby
      >vyměřovací základ měl v děliteli alespoň 7 kalendářních
      >dnů. To je váš případ, rozhodné období bude 4.10.2016
      >- 31.10.2016.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).