Hlavní navigace

Přefakturace elektřiny

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1f:----:----:----:----:----

    19. 10. 2016 14:37

    Dobrý den, firma je měsíčním plátcem DPH. Bude přefakturovávat elektřinu svému nájemci. Musí být přefakturovávana měsíčně nebo ji lze přefakturovat jednou za rok? Jak je to z hlediska DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2016 14:51

      hdolka (neregistrovaný) 167.83.9.---

      Re: přefakturace elektřiny
      Co máte k tomu dohodnuto v nájemní smlouvě? Pokud nic, přefakturuji, jak dostanu fakturu z elekrárny.

    • 19. 10. 2016 15:03

      kassi (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1f:----:----:----:----:----

      Re: přefakturace elektřiny
      A když do nájemní smlouvy napíšeme, že se bude přefakturovávat jednou za rok, bude z hlediska DPH problém?

    • 19. 10. 2016 15:23

      hdolka (neregistrovaný) 167.83.9.---

      Re: přefakturace elektřiny
      dle zák o DPH § 21 o.5 b) je DUZP dnem odečtu z měřcího zařízení nebo dnem zjištění skutečné spotřeby - dala bych do smlouvy,že budu zjišťovat 1x za rok datu XY nevím,kdy Vám chodí faktura.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).