Hlavní navigace

Kuchyň včetně instalace pro Obec

  • (neregistrovaný) 149.255.83.---

    19. 10. 2016 15:24

    Dobrý den,

    prosím o radu.

    Vyrobíme kuchyň, dáme vestavné spotřebiče a kuchyň bude včetně montáže do obecního bytu. My jsme plátci DPH a obec nám DIČ neposkytla. Budu tedy fakturovat s 15% DPH??? děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2016 14:23

      Martina Fr. (neregistrovaný) 149.255.83.---

      Re: Kuchyň včetně instalace pro Obec
      Tak jsem si dohledala. Kdyby někdo měl řešit stejnou situaci, tak je to opravdu s 15% DPH. Snad to někomu dalšímu bude třeba k užitku.....

    • 20. 10. 2016 14:32

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Kuchyň včetně instalace pro Obec
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>prosím o radu.
      >>>
      >>>Vyrobíme kuchyň, dáme vestavné spotřebiče a kuchyň
      >>>bude včetně montáže do obecního bytu. My jsme plátci
      >>>DPH
      >>>a obec nám DIČ neposkytla. Budu tedy fakturovat s 15%
      >>>DPH??? děkuji za názory
      >>
      >>Nikdo neporadí????
      >Tak jsem si dohledala. Kdyby někdo měl řešit stejnou
      >situaci, tak je to opravdu s 15% DPH. Snad to někomu
      >dalšímu bude třeba k užitku.....
      Pro obce děláme stavební práce hodně a vždy si od
      >>nich
      >>nechávám psát do objednávky nebo do SOD formuli, zda
      >>práce využijí/nevyužijí pro svoji ekonomickou
      >>činnost.
      >>Ony totiž ty obce to mají každá jinak.
      > samozřejmě i telefonicky ověřuji , zda jsou či nejsou plátci daně.
      >>ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ K DPH
      >Příjemce plnění Obec ......... (objednatel) čestně
      >prohlašuje ve smyslu
      >„Informace GFŘ a MF k režimu přenesení daňové
      >povinnosti na DPH ve stavebnictví - § 92e zákona o DPH„,
      >zveřejněné dne 9.11.2011, že přijaté plnění, tj. smluvní
      >plnění od poskytovatele /zhotovitele/:
      >
      >................................................................................................
      >(dle smlouvy o dílo č………………) souvisí výlučně s
      >činností příjemce při výkonu veřejné správy, při níž se
      >nepovažuje za osobu povinnou k daní (viz § 5 odst. 3 zákona
      >o DPH).
      >
      >Příjemce plnění není v tomto případě v postavení
      >osoby povinné k dani a k tomuto účelu neposkytuje
      >dodavateli své DIČ.
      >
      >Příjemce plnění požaduje z výše uvedených důvodu, aby
      >poskytovatel neuplatnil režim přenesení daňové
      >povinnosti ve smyslu § 92a a §92e z.č. 235/2004 Sb. o dani z
      >přidané hodnoty.
      >
      >V .................. dne
      >...........................
      >
      > ...................................................
      > starosta obce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).