Hlavní navigace

OT - objednávka po telefonu

• 83.208.8.---

19. 10. 2016 18:06

Dobrý den,

každému radím, ať po telefonu nic neuzavírá a dnes se to zadařilo mně. Byla jsem zahrabaná na zahradě a volala mi paní ohledně nabídky výhodného tarifu pro mobil - dlouhololetý zákazník, 50%ní sleva, blablabla... vůbec mi netrklo, že to není přímo z firmy operátora,nýbrž nějaký zprostředkovatel. No nic, po delší době a váhání jsem odkývla smlouvu na dva roky s tím, že s "papírovou" smlouvou přifrčí kurýr.
    Pochopitelně, až jsem zahodila holínky, tak se mi rozjasnilo, že tuhle službu vůbec nepotřebuji a snažila jsem se dovolat na čísla, ze kterých mi bylo voláno - nikdo telefon nezvedl. Tudíž jsem na obě napsala sms, že od dohody ustupuji. Mezitím mi z 3. čísla došlo potvrzení závazné objednávky s tím, že se kurýr ozve dopředu. Opět jsem zkusila volat, nikdo to "nezvedl" a tak jsem na tohle číslo zaslala sms - že ruším svoji objednávku.
    Mezitím jsem si zavolala přímo operátorovi, který mi sdělil, že se asi jedná o prodejce jejich služby, ale prý, když nic nepřevezmu, nepodepíšu, nic se neděje. Jenom se chci ubezpečit, že to tak může být.
    Kolik já už prodejců zahnala, tak jsem na to byla pyšná a teď to mám :-) díky za pochopení

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2016 18:30

.

Re: SOS - prosíme právníky o názor
      Nejsem právník, ale nepřevzetím zásilky si dle mého laického názoru nepomůžete. Distanční smlouva byla podle toho, co píšete, již uzavřena a Vy byste potřebovala od ní odstoupit. Snad napíše svůj názor ještě někdo zkušenější.

• 19. 10. 2016 20:13

jani8 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Jak víte dle nového OZ smlouvu lze sjednat i po telefonu a je platná,
      takže odstoupení od smlouvy - ale je otázka zda je tam tahle možnost

já zase řeším, že nám chodí vyúčtování za telefon - tedy tel.č. které jsme nikdy neměli a vůbec u T-Mobile nikdo z nás nemá telefon - už jsem psala doporučené dopisy a jak to tak vypadá asi vše budeme muset předat právníkům.

• 20. 10. 2016 8:50

Lina

xxxx
      Díky za informace - pochopitelně jsem nevydržela a volala přímo operátorovi, ten mne ubezpečil, že stačí nepřevzít zásilku. Takže zítra uvidím :-)
      Jinak mám pocit, že v komunikačních technologiích se jaksi ztrácíme a šmejdi se stávají virtuálními. Stejně za to mé "polevení" může šmejd, který mi volal v pondělí, že jsem vyhrála 1000 Kč na nějakou kartu a že mi pošle písemnou pozvánku na převzetí v místní sokolovně. Tak jsem mu řekla, že ani náhodou, tudíž mne zprdnul, že jsem mu to měla říct hned na začátku. Ovšem já byla zvědavá, co z něho vypadne - radost z toho neměl :-) chápu, že je to způsob obživy, ale špatný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).