Hlavní navigace

Faktura likvidována postupně OD

• (neregistrovaný) 88.101.181.---

19. 10. 2016 18:12

Prosím o konzultaci, na fakturu vystavenou v r. 2012 za služby je každý rok vystavený opravný daňový doklad na dílčí částku za nesplnění smlouvy. Faktura byla vystavena s 20% DPH. Každý rok byl vystaven dobropis, který uváděl také 20% DPH. Za tento rok však byl vystaven dobropis bez DPH. Nějak tomu nerozumím. Můžete mi to někdo vysvětlit. Mají tyto dobropisy obsahovat také DPH nebo ne? A proč ten poslední je najednou bez DPH. Díky za trpělivost

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2016 12:35

Miluš (neregistrovaný) 88.101.181.---

Re: faktura likvidována postupně OD
      Tak jsem se snažila přijít na to proč ten poslední dobropis neobsahuje DPH a napadla mě pouze jedna věc, že DPH se může uplatnit do 3 let. Myslíte, že je to tento důvod? Faktura je z r. 2012, ale dobropis z r. 2016. Moc prosím o Vaši reakci. Hezký den

• 20. 10. 2016 12:46

allli

ano to může být ten důvod
      akorát nerozumím. proč se vystavuje ODD za nesplnění smlouvy
      služby nebyly poskytnuty?

• 20. 10. 2016 13:33

Miluš (neregistrovaný) 88.101.181.---

Je to smlouva od pivovaru. Nebyl splněn obrat a tak se vždy po uplynutí roku se vystaví ODD. Původní faktura vystavená dle smlouvy je z r. 2012 a na základě toho byly poukázany finanční prostředky, při nesplnění obratu za každý rok je nutné část těchto prostředků vrátit na základě ODD. Takže jediný důvod proč ODD neobsahuje DPH mě napadlo to, že faktura je z r. 2012. Děkuji za odpovědˇ

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).