Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný) 193.17.248.---

    20. 10. 2016 10:05

    Dobrý den, prosím o radu:

    dodavatel za období 5-8/2016 fakturoval vyšší cenu než bylo domluveno, jedná se o 8 faktur, teď nám vystavil ODD, kde uvedl čísla všech původních faktur a opravu chcce prosvést jedním ODD

    nejsem si jistá, ale řekla bych, že jde o opravu dle § 43 - chyba a ODD by měly být dle původních DUZP a my budeme podávat za jednotlivé měsíce dodatečné DAP a vrátíme část dříve nárokovaného DPH

    nebo se mýlím?

    moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2016 10:38

      Daniela K, (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: DPH
      Původně byla cena domluvena jak? Smluvně? A přesto byla fakturována cena vyšší než byla sjednána? Protože jednodušší by bylo se dohodnout až po původních DUZP na snížení ZD - na slevě dle §42. Pokud toto nelze, pak je Váš postup dle §43 správný.

    • 20. 10. 2016 11:24

      Petra K (neregistrovaný) 193.17.248.---

      Re: DPH
      ano cena byla stanovena smluvně, jedná se o písek, kdy správná cena za t je 230,- a bylo fakturováno 320,-( jedná se o překlep, kterého si bohužel ani jedna strana nevšimla)
      chápu správně vámi popsaný postup?
      dodavatel by vystavil ke každé fa ODD dle §42, jednalo by se o slevu 90,- /t, tyto ODD by měly DUZP 10/2016 a do DAP a KH by u mě vstoupily za 10/2016?

      moc děkuji za Vaši ochotu

    • 20. 10. 2016 11:34

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: DPH
      Nesmělo by jít o překlep - pak dle §43.
      Dohodnutá sleva např. v 10/2016 dle §42 a následně dle §36, pak vystavit ODD dle §45 (DUZP není povinný údaj) a může být i jeden ODD, jen uvést všechna ev.č. d., ke kterým plněním se sleva vztahuje. Vy jako odběratel dáte snížení DPH do běžného Přiznání k DPH, kdy jste se o této slevě dověděli = k datu sjednání slevy v 10/2016 a dodavatel do zd. období, ve kterém vy jste obdrželi ODD.

    • 20. 10. 2016 12:05

      Petra K (neregistrovaný) 193.17.248.---

      Re: DPH
      Paní Danielo, moc Vám děkuji, tímto způsobem se vyhnu dodatečným DaP
      jako text může dodavatel uvést: oprava základu z důvodu uplatnění slevy? musí se uvádět i konkrétní §?

    • 20. 10. 2016 12:20

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: DPH
      Opravy dle §42 se dávají do běžného př. k DPH - odběratel, kdy se dozvěděl a dodavatel, kdy ODD obdržel odběratel.
      Oprava bude dle §42/1b. Do ODD se musí uvést důvod opravy = sleva (snížení ZD), ke které došlo po DUZP.
      § důvodu opravy dle §45 není povinnost uvádět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).