Hlavní navigace

Akce 2 + 1, dárkový poukaz

  • (neregistrovaný)

    20. 10. 2016 17:44

    Dobrý den, vedu daňovou evidenci, neplátce DPH.
    Udělali jsme vánoční akci 2 + 1 hrnek s potiskem. Běžná cena je 150 Kč, při koupi tří, stojí 1 hrnek 100 Kč.
    Chtěla bych se poradit, jak zaevidovat?
    Na paragon napsat 2 + 1 zdarma a jak odepsat ze skladu? Všechny tři za stovku nebo dva za 150 Kč a jeden s 0 ziskem?

    Ještě mám jeden dotaz. Chceme vydávat dárkové poukazy, v hodnotě, o kterou si požádá zákazník. Jak se eviduje tento příjem při nákupu a jak postupovat při uplatnění poukazu?

    Předem moc děkuji za každou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2016 7:48

      mirka..p (neregistrovaný)

      Re: Akce 2 + 1, dárkový poukaz
      Já bych evidovala 1 hrnek = 100 Kč.
      V DE jde o přijaté a vydané peníze, takže prodaný poukaz je Váš příjem - já mám na tyto příjmy zvláštní číselnou řadu v pokladně.
      Dále záleží na tom, co vám umožní účetní program. Já při prodeji vyskladním zboží za obvyklou prodejní cenu, která se nemusí shodovat s výší poukazu. Zároveň s vyskladněním udělám příjmový doklad od kterého druhým řádkem odečtu hodnotu poukazu.

    • 21. 11. 2016 18:50

      zuza-na (neregistrovaný)

      Re: Akce 2 + 1, dárkový poukaz
      Dobrý den, moc se omlouvám. Já jsem Vaši radu úplně přehlédla :(
      Hrozně moc děkuju za radu, moc jste mi pomohla. Používám Money, tak udělám tu novou číselnou řadu :)
      A mohla bych se Vás zeptat ještě na jednu věc? Když chceme před vánoci dávat při objednávce nad určitou částku malou pozornost (max. do 300 Kč, podle výše objednávky), jak ji mám zaúčtovat? Nebo raději nakoupit bez IČO a dát jen jako dárek?

      Předem moc děkuji a přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).