Hlavní navigace

DPH u kryté tělocvičny

  • (neregistrovaný) 78.157.158.---

    21. 10. 2016 9:14

    Dobrý den, šéf, plátce DPH vlastní krytou badmintonovou halu, kterou teď bude v dopoledních hodinách pronajímat státní základní škole k provozování tělocviku pro žáky. Prosím, s jakou sazbou DPH to máme fakturovat?
    Mockrát děkuji za reakce a přeji pěkný den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2016 9:36

      allli

      Re: DPH u kryté tělocvičny
      nájem bude osvobozený dle §56a ZDPH
      a služby související s nájmem budete také fakturovat?

    • 21. 10. 2016 10:11

      Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

      Re: DPH u kryté tělocvičny
      dle mého nepůjde o nájem, ale použití haly ke sportovním činnostem:
      Seznam služeb podléhajících první snížené sazbě daně
      93.11,93.12 Poskytnutí oprávnění vstupu na sportovní události; použití krytých i nekrytých sportovních zařízení ke sportovním činnostem.

    • 21. 10. 2016 10:16

      .

      Re: DPH u kryté tělocvičny
      V dotazu se píše o pronájmu, ne o poskytnutí služeb

      931110 Služby související s provozem sportovních zařízení
      Definice položky: Zahrnuje:
      - provozní služby pro krytá a nekrytá sportovní zařízení, např. stadiony, arény, ringy, plavecké bazény, sportoviště, golfová hřiště, kuželny, tenisové kurty, jízdárny atd.
      - provoz závodních drah pro automobilové, psí a koňské závody
      - organizaci a provoz sportovních akcí uvnitř i venku pro profesionály nebo amatéry pořádané organizacemi s vlastním zařízením

      931210 Služby sportovních klubů
      Definice položky: Zahrnuje:
      - organizační a správní služby při sportovních akcích pořádaných sportovními kluby a nabízejících příležitost ke sportování, např. fotbalové kluby, kuželkářské kluby, plavecké kluby, boxerské kluby, kluby zimních sportů, šachové kluby, atletické kluby atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).