Hlavní navigace

EET: autobazar -zprostředkování prodeje

  • (neregistrovaný) 80.90.140.---

    21. 10. 2016 11:55

    nedávno jsem sem dávala odpověď z kontaktního formuláře ohledně evidence "tržeb" při prodeji aut na základě smlouvy o zprostředkování prodeje.

    Ok. nějak se vyrovnám s tím, že když prodáme auto i nepodnikající osobě (prodávajícímu), pak budeme tiskat účtenky, ale co mi vrtá hlavou, tak pokud peníze za prodané auto vyplácíme (mínus naše provize) prodávajícímu, tak, pokud se jedná o podnikatele - bude muset i on nám vystavit účtenku???

    Doteď vyplácíme peníze oproti výdajovému dokladu na cenu auta a příjmovému (daňovému) dokladu na provizi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2016 12:03

      .

      Re: EET: autobazar_příjem za odprodej
      Pravděpodobně to bude spadat pod § 6 112/2016 Sb.
      (1) Rozhodným příjmem se pro účely tohoto zákona rozumí
      b) u poplatníka daně z příjmů právnických osob příjem z činnosti, která je podnikáním, s výjimkou příjmu, který
      2. je z hlediska obvykle přijímaných tržeb ojedinělý, ..

    • 21. 10. 2016 13:14

      Lenka68 (neregistrovaný) 80.90.140.---

      Re: EET: autobazar_příjem za odprodej
      Prodáváme za základě smlouvy o zprostředkování auta podnikatelů (OSVČ, s.r.o.) , kteří jsou obchodníky právě s ojetými vozy - jejich zboží, skladové zásoby... pro upřesnění. Pro ně to ojedinělý příjem není. Takže budou mi muset vystavit účtenku, když jim budu vyplácet peníze za prodané auto?

    • 21. 10. 2016 17:08

      Breberka (neregistrovaný) 83.240.74.---

      Re: EET: autobazar_příjem za odprodej
      Ano. Tito poplatníci budou muset vystavit účtenku. Pokud vám peníze nepošlou bankovním převodem.

    • 22. 10. 2016 8:41

      Lenka 68 (neregistrovaný) 80.90.133.---

      Re: EET: autobazar_příjem za odprodej
      Děkuji. To nàm ty tržby v globále pěkně porostou, kdyz se budou evidovat dvakràt! Obzvláště u aut, kde se jednà o desítky a stovky tisíc..To se bude mít čím chlubit, pan ministr ':(
      Výplatu mínusem předpokládám že dělat nebudeme?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).